Co oznacza Księżyc w horoskopie osobistym?

Gdy ludzie myślą o astrologii, pierwsze skojarzenie, które przychodzi im do głowy jest związane ze znakami zodiaku. Znak zodiaku odzwierciedla, w jakim położeniu było nasze Słońce w momencie naszych narodzin. Jednak ta wiedza jest niewystarczająca, by opisać naszą naturę , charakter czy predyspozycje, dlatego horoskop indywidualny dostarcza nam dużo większych możliwości, bo widzimy na nim układ wszystkich planet w momencie naszego przyjścia na świat.

Dziś chciałabym Wam przybliżyć, za co odpowiada Księżyc i co symbolizuje w naszym kosmogramie.

Księżyc, czyli podświadomość

Księżyc symbolizuje to, co ukryte i nieuświadomione. O ile jesteśmy w stanie dobrze zobaczyć nasze cechy słoneczne, czyli znaku zodiaku, to trudniej nam dostrzec nasza Księżycową naturę.

Księżyc mówi o naszych naturalnych, instynktownych odruchach. Wskazuje na obszar, który jest dla nas naturalny. To obszar, w którym czujemy się bezpiecznie. Księżyc pokaże nam też, gdzie na poziomie podświadomym, nieuświadomionym nas ciągnie, gdzie będziemy czuć się jak w domu.

Księżyc – symbol matki i płodności

Kolejne znaczenie Księżyca związane jest z naszą mamą. Znak zodiaku, w którym występuje Księżyc pokazuje także naszą rodzicielkę. W zależności od tego, jaki to znak oraz jakie tworzy aspekty z innymi planetami, możemy ocenić, jak wygląda relacja danej osoby z mamą.

Przykładowo, gdy Księżyc danej osoby znajduje się w Lwie, możemy wywnioskować, że jej mama jest dobroduszna, otwarta, hojna. To typ mamy, która jest tolerancyjna, łaskawa, na wiele pozwala. Nie ogranicza nas, daje dużo z siebie. Czujemy się przez nią kochani i zaopiekowani.

Z kolei gdy ktoś ma Księżyc w Koziorożcu, mama jest już zupełnie inna. To typ wymagającej kobiety, która lubi mieć kontrolę nad swym dzieckiem. Bardzo dba, by wpoić mu zasady dobrego wychowania, dyscyplinę. Taka mama jest bardzo szczera w stosunku do swego dziecka, często zwraca mu uwagę, nie szczędzi krytyki.

Czy dziecko będzie postrzegać  mamę jako osobę kochającą czy nie zależy również od układu Księżyca z innymi planetami. Gdy Księżyc tworzy aspekty negatywne, jak kwadratura czy opozycja poczucie bycia kochanym będzie niepełne. Z kolei gdy mamy koniunkcje Księżyca z pozytywnymi planetami jak Jowisz czy Wenus, będziemy czuć się bardzo dobrze w takiej relacji.

Księżyc, czyli nasze życie wewnętrzne

Pozycja Księżyca mówi też o tym, czy czujemy się szczęśliwi sami ze sobą. Wskazuje, jaki mamy świat wewnętrzny. Świat, którego nikt nie widzi. Czy w tym ukrytym świecie panuje szczęście, poczucie spełnienia, spokój czy może napięcia, ciągła złość i niezadowolenie?

To możemy odczytać z horoskopu indywidualnego. Gdy ktoś ma Księżyc połączony z ciężkimi planetami, jak Saturn czy Pluton, jego życie wewnętrzne nie będzie spokojne i łagodne. Gdy Księżyc tworzy aspekty z wybuchowymi i wywrotowym Uranem, możemy się spodziewać, że taka osoba może być bardzo wybuchowa, nieprzewidywalna, szalona. Z drugiej strony może być bardzo oryginalna, stawiająca na swoim i robiąca wszystko po swojemu.

Reasumując, najważniejsze znaczenia Księżyca to podświadomość, życie wewnętrzne, matka i płodność.

Planuję napisać dla Was, jak zachowuje się Księżyc w poszczególnych znakach zodiaku. Dajcie znać w komentarzach, czy interesuje was taki wpis. Mam nadzieję, że trochę przybliżyłam Wam znaczenie Księżyca w horoskopie osobistym.

Chcesz sprawdzić, w jakim znaku znajduje się Twój Księżyc? Chcesz poznać swój potencjał i przeznaczenie swojej duszy?Możesz zamówić u mnie swój indywidualny horoskop robiony na podstawie Twojej dokładnej daty urodzenia. Zapraszam Cię do kontaktu.

Skomentuj Wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 Komentarze
 • Ania
  2 września, 2020

  O tak tak, czekam na taki wpis.
  Ja mam Słońce i Księżyc w tym samym znaku. Z chęcią poczytam też o takim układzie.

  • Magdalena
   2 września, 2020

   Aniu, dziękuję za komentarz:) Masz bardzo ciekawy układ:) Pozdrawiam cieplutko:)

 • puch ze słów
  2 września, 2020

  Tak bardzo mnie interesuje i czekam z przyjemnością. Księżyc ma na nas wpływ, zwłaszcza na kobiety… 😉

  • Magdalena
   2 września, 2020

   Asiu, oj ma 😉 Dzięki za komentarz, stworzę taki wpis wkrótce, pozdrawiam księżycowo:)

 • Angelika
  3 września, 2020

  Czekam na taki wpis! Jestem ciekawa:)

  • Magda
   6 września, 2020

   Angelika, dzięki za komentarz:) będzie wkrótce. Pięknego weekendu:)

 • Anna
  19 października, 2020

  Tak poproszę taki wpis ? dziekuje za to co mogę czytać ❤?

  • Magda
   19 października, 2020

   Aniu, dobrze, dziękuję za Twoją opinię, pozdrawiam ciepło:)

Previous
Dlaczego przestałam nosić spodnie?
Co oznacza Księżyc w horoskopie osobistym?