Czym jest spacer wewnętrznego piękna?

Dodany przez Posted on 0 Komentarzy

Spacer na łonie natury to doświadczenie tysiąca cudów”

Kochani, dziś zapraszam Was na spacer. Jednak to nie będzie zwykły spacer. Rytuał, który chcę Wam dziś przedstawić to podróż w głąb siebie, która pomoże Wam w pozbyciu się i przekonań, które Wam nie służą. To praktyka, która rozświetli Was od środka, pomoże się Wam wyciszyć, uspokoić myśli i przyniesie nowe inspiracje. Jesteście ciekawi?:) 

 SPACEROWANIE Z INTENCJĄ

„Spacer wewnętrznego piękna” to metoda, o której przeczytam w cudownej książce Laurey Simmons “Księga wewnętrznego piękna”. Więcej o tej książce możecie przeczytać w moim wcześniejszym wpisie http://mojblogostan.pl/moje-odkrycia-2020-roku/ 

Głównym założeniem tego rytuału jest spacerowanie z intencją. Wielokrotnie wspominałam już na swoim blogu jak ważne jest wykonywanie różnych rzeczy z intencją. Gdy tak robimy, zaczynamy się czuć prawdziwymi kreatorami, a nasze życie staje się magiczne.

Ja muszę się Wam przyznać, że nigdy nie przepadałam za spacerami. Jednak spacer wewnętrznego piękna zainspirował mnie na tyle, że automatycznie zmieniłam swoje podejście do spacerowania.  Dlaczego? Bo ta praktyka to forma medytacji, która jest mi bardzo bliska.

Jej założeniem jest to, że wyznaczamy sobie konkretną intencję na dany spacer. To może być na przykład intencja pozbycia się jakiegoś nałogu bądź nawyku. Intencja uzyskania nowych pokładów energii lub nowych pomysłów. Przy każdym spacerze możemy wyznaczyć sobie innę intencję, która  będzie dla nas ważna. 

 Z KAŻDYM KROKIEM ZYSKUJESZ MĄDROŚĆ

Autorka “ Księgi wewnętrznego piękna” odwołuje się do wierzeń rdzennych mieszkańców Ameryki, dla których stawianie kroków po ziemi jest sposobem na zyskanie wiedzy oraz na nawiązanie połączenia z pięknem i duchami natury.  

Podczas swojego spaceru pomyśl, że z każdym krokiem stajesz się coraz bardziej świadoma i przybliżasz się do swojej wewnętrznej prawdy. Pomyśl jakie to uczucie, stawiać każdy krok z myślą, że przybliża Cię on do celu Twojej duszy i daje Ci coraz większą mądrość.

ODDAJ MAMIE ZIEMI TO, CO CI CIĄŻY

Laura Simmons zachęca, by podczas takiego spaceru podarować Mamie Ziemi coś, co  chcemy pożegnać w swoim życiu. To znany sposób wykorzystywany przez wiele plemion. Ziemia ma zdolność pochłaniania ciężkich energii i transformowania tego w lekką energię. Dlatego, gdy czujesz zmęczenie, najlepszym sposobem jest chodzenie boso po trawie. Twoja ciężka energia zostaje zabrana przez Mamę Ziemię, która później przekształci ją w coś pięknego.

Weź coś, co będziesz mogła zakopać i co będzie symbolizować rzecz, której chcesz się pozbyć ze swego życia. Tak jak wspomniałam, mogą to być nawyki, przekonania lub cechy charakteru, które nie pozwalają Ci na rozwój i pełnię szczęścia.

Możesz wziąć nasiona lub pestki. Wyobraź sobie, co symbolizują i podczas spaceru zakop je w miejscu, które wyda Ci się odpowiednie. 

 LISI SPACER  i KROKI WEWNĘTRZNEGO PIĘKNA

Simmons proponuje, by podczas spaceru zwracać uwagę na swoje kroki. Chodzi o to, by zwolnić swój chód i iść z jak największą uważnością.  Ważne, by czuć przy tym swoje ciało i by stawiać stopy z delikatnością i czułością. Chodzi o to, by maksymalnie skupić się na swoim ciele, by nasza głowa nie mogła nas w tym czasie bombardować milionem myśli. 

Autorka “ Księgi wewnętrznego piękna” wspomina, że takie ciche stawianie stóp jest nazywane przez niektórych Indian “ lisim spacerem”. Kroczymy tak cicho, by nie spłoszyć żadnego zwierzęcia.

BĄDŹ OTWARTA NA TO, CO PRZYJDZIE

Podczas spaceru otwórz się nowe pomysły i inspiracje, które mogą do Ciebie przyjść. Miej oczy szeroko otwarte, wyostrz zmysły. Na koniec podziękuj za ten piękny spacer i za wszystkie łaski i dary, które na Ciebie spływają.

DODAJ COŚ OD SIEBIE

Warto podczas tego pięknego spaceru dodać jakiś element rezonujący z Twoją duszą. Może poczujesz chęć, by przytulić się do konkretnego drzewa, może pojawi się w Tobie potrzeba, by chwilę poleżeć na polanie i patrzeć na chmury. A może będziesz chciała porozmawiać z Mamą Ziemią lub wysłać do niej swoje prośby. Cokolwiek poczujesz, idź za tym. Możesz też wymyślić swoje rytuały, które jeszcze bardziej wzmocnią tą niezwykłą praktykę.

Jestem ciekawa, jak podoba Wam się spacer wewnętrznego piękna? Wykorzystacie tę praktykę w swoim życiu?

 

        

 

                            

Skomentuj Wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj jako pierwszy komentarz do tego wpisu.

Previous
Podróż na Cypr pełna magicznych znaków
Czym jest spacer wewnętrznego piękna?