Energii nie oszukasz, czyli co robisz, gdy nikt Cię nie widzi?

Dodany przez Posted on 6 komentarzy

Czy zastanawiałaś się kiedyś, czy to, jak prezentujesz się światu jest spójne z tym, jak zachowujesz się w samotności, gdy nikt Cię nie widzi? Z reguły mamy tendencje, by pokazywać się innym ze swojej najlepszej strony, ale najważniejsze jest to, jak traktujemy siebie, gdy jesteśmy sami.

JAK DBASZ O SIEBIE, GDY NIKT CIĘ NIE WIDZI?

Zadaj sobie pytanie, jak wyglądasz w domu, gdy zostajesz sama? Czy wkładasz byle jakie ubrania czy raczej zakładasz coś pięknego, co sprawia Ci radość?

Bardzo często widziałam kobiety w sklepach, które zobaczyły piękną sukienkę, ale nie kupowały jej, bo uznały, że nie będą miały gdzie w niej wyjść lub nie będą miały komu się w niej pokazać. Czy kupujemy sukienkę, by inni widzieli, że wyglądamy ładnie? Czy kupujemy ją z miłości do siebie, by czuć się wspaniale i być najlepszą wersją siebie?

Nawet jeśli nie będzie okazji, sama możesz ją stworzyć! Zaproś siebie na randkę i celebruj swoją wyjątkowość. Dzięki temu wzrośnie poczucie Twojej wartości i zaczniesz emanować coraz większym blaskiem. To spowoduje, że staniesz się bardziej magnetyczna i zaczniesz przyciągać więcej wyjątkowych sytuacji, w których będziesz mogła się zaprezentować.

JADAJ POSIŁKI JAK KRÓLOWA

Często słyszę też od kobiet, że nie przygotowują nic pysznego i kreatywnego do jedzenia, bo na przykład są same w domu. W takich sytuacjach słyszałam zdanie, które mnie trochę zasmuciło. Brzmiało ono następująco: “ Nie chce mi się gotować tylko dla siebie”. W tym zdaniu jest ogromny chłód i brak miłości do siebie. Ty jesteś najważniejsza! Twoja energia jest na wagę złota, od niej zależy wszystko! Jeśli nie chce Ci się przygotować zdrowego i pysznego posiłku dla najważniejszej osoby w Twoim życiu, to prawdopodobnie inne rzeczy dla siebie też będziesz odpuszczać. To tak, jakbyś uzależniała swoje zdrowie od tego, czy będzie obok druga osoba.

Bardzo podobnie jest z chodzeniem na siłownię czy inne zajęcia sportowe. Wiele kobiet twierdzi, że samej im się nie chce. Muszą mieć koleżankę do towarzystwa. A co jeśli koleżance się znudzi? Czy Ty także wtedy zrezygnujesz ze swoich celów i pasji? Zbyt często uzależniamy nasze dobre samopoczucie od innych osób.

NA CO KIERUJESZ SWOJĄ CENNĄ UWAGĘ?

To, gdzie skupiamy naszą uwagę wpływa na nasz poziom energii i witalności. Ciało bardzo szybko nam powie, czy to, na czym się koncentrujemy jest tym, co nam służy czy może wręcz przeciwnie. Gdy zbyt długo siedzimy przy internecie i na mediach społecznościowych nasza witalność, kreatywność i poczucie własnej wartości drastycznie się obniża. Dlaczego tak się dzieje? Bo to, na czym koncentrujemy uwagę, rośnie. Zatem jeśli koncentrujemy ją na innych, to powiększamy innych, a sami zaczynamy się czuć gorzej. 

Jeśli chcesz świecić swoim wewnętrznym blaskiem każdego dnia skupiaj się na swoich pasjach. Jeśli wydaje Ci się, że nie masz pasji, to po prostu rób małymi kroczkami rzeczy dla siebie, które sprawiają Ci radość. Taniec do ulubionej muzyki, spacer, gotowanie, spacerowanie po lesie, dekorowanie, malowanie, szycie itp.  Im bardziej będziesz zanurzona w sobie, tym będziesz stawać się bardziej magnetyczna.

Energii nie oszukasz. Możesz próbować przed innymi udawać, że jesteś zadowolona, ale Twoja energia i Twoje podejście do życia, wszystko zdradzi.

NAJPIERW ZNAJDŹ KRÓLESTWO W SOBIE, A PÓŹNIEJ BĘDZIE CI DODANE

Im bardziej będziesz połączona ze sobą, z potrzebami swojego ciała i duszy, tym Twoje życie będzie stawało się coraz piękniejsze. Oskar Wilde pięknie napisał, że “ kochać siebie to początek romansu na całe życie” . Wyobraź sobie, jak by to było, gdybyś nawiązała romans ze sobą? Romans na całe życie! Czy to nie piękne i fascynujące? Tak bardzo kochać siebie, stawiać siebie na pierwszym miejscu, być zakochanym w sobie. Stan zakochania to czysta euforia, rozkosz i lekkość. Pomyśl, że możesz każdego dnia nawiązywać romans ze sobą, być wrażliwa na siebie i swoje potrzeby. Dzięki temu Twoje życie nabierze rumieńców, staniesz się inspiracją dla innych. Twój blask będzie zachęcał innych, by pójść tą samą ścieżką.

NAJPIERW NAKARM SIEBIE

Jest taka zasada w oszczędzaniu pieniędzy, by najpierw płacić sobie. Czyli, gdy otrzymasz pieniądze, na początku odłóż kwotę dla siebie, bo gdy tego nie zrobisz później może się okazać, że pieniądze się rozeszły i już nie ma z czego odłożyć. Podobnie jest ze stawianiem siebie na pierwszym miejscu. Jeśli tego nie zrobisz, może się okazać, że rozdasz światu całą energię, a zabraknie dla Ciebie.

Im bardziej będziesz skupiać się na sobie, tym będziesz stawała się mocniejsza, a Twoja energia będzie lśniąca, migocząca i przyciągająca. Dlaczego niektórzy ludzie świecą niczym diamenty? Bo pokochali każdą część siebie, poznali siebie , zaakceptowali, zakochali się w sobie bez pamięci i teraz hojnie dzielą się  tym z innymi.

NASZA ZIEMIA POTRZEBUJE ISTOT NAPEŁNIONYCH MIŁOŚCIĄ

Nasz Ziemia przechodzi ogromną transformację, stale podnosi swoje wibracje i tym samym popycha nas do tego samego. Już dosyć czasów, w których ludzie szukali aprobaty w oczach innnych, gdy czuli się niegodni i niewystarczający. Wychodzimy z tych schematów. Teraz tworzymy generację miłości, stworzoną z lśniących istot, które kochają siebie, które inspirują i dzielą się pięknem i światłem.

To, jak bardzo będziesz dbać i kochać siebie stanie się widoczne na zewnątrz. Nie jesteś tu, by komukolwiek coś udowadniać, nie jesteś, by szukać miłości na zewnątrz. Ty jesteś miłością tylko zacznij przypominać sobie ten stan poprzez codzienną uważność i troskę. Będziesz mogła zakochać się w życiu, gdy zakochasz się w sobie, bo życie to Ty. Ty jesteś twórczynią swojego życia. Im więcej dasz sobie miłości, tym będzie jej więcej w Twoim życiu. 

Skomentuj Wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 Komentarze
 • Bernadka
  5 lipca, 2023

  Madziu, super napisane, ja będę czytać ten artykuł przez kilka kolejnych dni, żeby mi się to „zapisało”na twardym dysku 😂😂😂…. utrwaliło i przejawiało w mojej codzienności…👏👏👏

  • Magda
   6 lipca, 2023

   Bernadka, bardzo się cieszę:) i będę trzymać kciuki, by wszystko pięknie się utrwaliło i zaprocentowało w codziennym życiu:)

 • Monika
  6 lipca, 2023

  Dokładnie tak jest. Kiedyś uzależniałam się od innych – np żeby iść gdzieś to chciałam, żeby koleżanka ze mną poszła. No i nierzadko zdarzało się, że jakaś osoba „wystawiła mnie”. A ja – zraniona, rozczulałam się nad sobą i nie szłam sama… Teraz już jest inaczej – owszem proponuję komuś jakieś wyjście, wyjazd. Ale zawsze mam w głowie – że zawsze mogę jechać, iść SAMA. Dbać powinniśmy zawsze o siebie. I siebie stawiać na pierwszym miejscu. Tylko żeby nie przerodziło się to w zadufanie czy narcyzm 😉 ale wiadomo równowaga to podstawa 👍

  • Magda
   6 lipca, 2023

   Monika, miałam kiedyś tak samo:) Nie wyobrażałam sobie, że można na przykład pójść samej do kina. Teraz uwielbiam ten czas i regularnie organizuję randki ze sobą:) Dziękuję za Twój głos, pozdrawiam:)

 • Monika
  6 lipca, 2023

  I jeszcze chciałam przytoczyć piękne słowa, które kiedyś przeczytałam: „Dzieci masz „wypożyczone” na kilkanaście lat, kiedyś odejdą. Partner może być z tobą do końca życia, ale nigdy nie wiadomo. Natomiast na pewno do końca życia pozostaniesz sam ze sobą. Musisz być szczęśliwy, kochać siebie. Dbać o siebie i dokładnie poznać co tak naprawdę jest dla ciebie ważne”

  • Magda
   6 lipca, 2023

   Monika, piękne słowa, bardzo prawdziwe, dziękuję:)

Previous
Co się dzieje, gdy otwierasz się na przyjemność?
Energii nie oszukasz, czyli co robisz, gdy nikt Cię nie widzi?