Jak podjąć dobrą decyzję? Posłuchaj swojego ciała!

Dodany przez Posted on 6 komentarzy

Jeśli zdarza Ci się mieć trudności z podjęciem decyzji, mam dla Ciebie dobrą wiadomość! Jest metoda, która pozwoli Ci podjąć słuszną decyzję w zgodzie z Twoją duszą.

Metoda jest bardzo prosta, często z niej korzystam i nigdy mnie nie zawiodła. Będzie potrzebna bliska Ci osoba, kilka kartek i długopis.

NA CZYM POLEGA TA METODA?

Cały sposób podejmowania decyzji bazuje na Twojej intuicji i odczuciach Twojego ciała. Są to narzędzia, który nigdy Cię nie zawiodą. Być może zauważyłaś, że gdy dobrze czujesz się w towarzystwie drugiej osoby, to automatycznie zbliżasz się do niej. Z kolei jeśli czujesz się niekomfortowo, wówczas ciało wygina się do tyłu. No naturalna reakcja każdego organizmu. Nie wynika to z żadnych kalkulacji tylko z szczerej mowy ciała. I właśnie reakcja ciała jest najważniejsza również w podejmowaniu decyzji.

CO KONKRETNIE MASZ ZROBIĆ?

Napisz na kartce wszystkie możliwe opcje, nad którymi się wahasz. Jeśli przykładowo dostałaś kilka propozycji pracy i nie wiesz, która będzie dla Ciebie najlepsza, napisz każdą opcję. Następnie weź duże kartki w formacie A4 i je ponumeruj. Każda karta A4 będzie oznaczać konkretną opcję. Jeśli masz 3 możliwości , wówczas weź też 3 duże kartki. Poproś bliską Ci osobę, by wzieła od Ciebie kartkę z Twoimi opcjami i by przy każdej możliwości postawiła cyfrę 1, 2 lub 3. Ważne jest, byś tego nie widziała.

Jeśli to masz zrobione, przygotuj się na najważniejszy moment! Stań na każdej kartce A4, rozluźnij się, zamknij oczy i wsłuchaj się w swoje ciało. Co Ci mówi? Czy przechylasz się do tyłu? Do przodu? Czy czujesz twarde nogi? A może czujesz się lekko i komfortowo? Mów głośno o swoich odczuciach, a osoba, która jest z Tobą będzie zapisywać Twoje reakcje przy każdej opcji. W taki sposób stajesz na każdej kartce A4 i mówisz o swoich odczuciach. Na koniec siadasz i druga osoba mówi Ci, co oznaczała opcja 1, 2 i 3 i czyta Ci twoje reakcje, a Ty od razu widzisz przy której opcji miałaś najprzyjemniejsze odczucia z ciała. I to będzie ten wariant, który powinnaś wybrać.

DLACZEGO TA METODA JEST SKUTECZNA?

Taki sposób podejmowania decyzji jest wolny od wszelkich wpływów, nacisków czy manipulacji. Obecnie  ciężko jest nam podejmować decyzję , bo nie mamy dobrego połączenia z ciałem. Żyjemy w czasach, gdzie jest milion różnych bodźców. Zbyt intensywne korzystanie w social mediów sprawia, że porównujemy się do innych.

Najlepszym rozwiązaniem jest totalne odcięcie się od oczekiwań i sądów najbliższych i zaufanie swojej intuicji. Jednak czasami, gdy zbyt mocno sugerujesz się zdaniem przyjaciół czy rodziny nawet intuicja może być przekłamana. Natomiast ciało zawsze powie Ci, jak jest. Zauważ, że gdy się stresujesz, od razu pocą Ci się dłonie, masz problemy z żołądkiem. Gdy się denerwujesz, automatycznie Twój oddech staje się płytki, urwany. Z kolei gdy się zakochasz, czujesz się lekka i radosna.

Jeszcze raz gorąco Cię zachęcam do przetestowania tej metody. Jestem bardzo ciekawa Twoich odczuć. A może znasz jeszcze inne, podobne sposoby?

Skomentuj Wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 Komentarze
 • Mamuśka Fiction
  21 grudnia, 2019

  Ilekroć nie zawierzę instynktowi, bardzo tego potem żałuję. Metoda opisana przez Ciebie jest więc w mojej opini bardzo skuteczna.

 • Magda
  21 grudnia, 2019

  Mamuśka Fiction, mam tak samo:) Dziękuję za odwiedziny i zachęcam do przetestowania kartkowej metody, pozdrawiam:)

 • puch ze słów
  23 grudnia, 2019

  Już kiedyś o tym słyszałam. Czytałam że odpowiedz jest w brzuchu… 🙂 Zdrowych i spokojnych Świąt życzę.

  • Magdalena
   23 grudnia, 2019

   Może być też w brzuchu:) Pewnie każdy ma inaczej. Ja często przy tej metodzie czuje twarde lub lekkie nogi. Moje ciało wygina się do tyłu lub do przodu. Dziękuję za życzenia:) Pięknych i magicznych świąt!

 • Anna
  19 października, 2020

  Tak dokładnie. Wspaniała metoda. Bardzo podobna którą ja stosuję na podstawie ustawień Berta Hellingera ??❤

  • Magda
   19 października, 2020

   Aniu, dziękuję, cieszę się, że czujemy podobnie:)

Previous
Ubieraj się w zgodzie ze swoją duszą!
Jak podjąć dobrą decyzję? Posłuchaj swojego ciała!