Jak zachować spokój w czasach przejścia?

Dodany przez Posted on 4 komentarze

Obecnie znajdujemy się w czasach przejścia. Można to porównać do zawieszenia między światami. Jedną nogą jesteśmy w starym świecie , który rozsypuje się na naszych oczach, a drugą powoli wkraczamy do Nowej Ziemi. Ten czas dla wielu osób jest trudny, bo wiąże się z globalnym przebudzeniem i zburzeniem wszystkiego, co znaliśmy do tej pory. Wszystko to, co dzieje się obecnie na naszej planecie ma za zadanie popchnąć do  zmian, zmusić do innego sposobu myślenia. 

Patrząc na to, co dzieje się w świecie zewnętrznym można sądzić, że świat się kończy. I jest w tym wiele racji. Świat, jaki znaliśmy do tej pory faktycznie się kończy. Musi się skończyć, bo był on oparty na konsumpcjoniźmie, dominacji rozumu i braku świadomości. To, co teraz widzimy jest jedynie konsekwencją tego, co wykreowaliśmy. Nie warto już skupiać na rozpadającym się starym świecie.

Nie możemy pozwolić, by ogarnął nas lęk, bo to drastycznie obniża nasze wibracje i naszą odporność. Teraz jest czas, by skupić się w końcu na swoim wnętrzu. Dziś przygotowałam dla Was moje sprawdzone sposoby na to, by zachować spokój, zadbać o  swoje ciało i duszę. Działają naprawdę doskonale. Serdecznie Was zachęcam do wypróbowania.

TROSKA O CIAŁO – MASAŻE i SZCZOTKOWANIE

Troska o ciało w tym czasie jest szczególnie istotna, bo pozwala nam być w teraz. Dzięki temu zaczynamy odczuwać harmonię i błogość. Moją ulubioną formą troski o ciała są masaże. Raz w miesiącu robię sobie prezent i chodzę na relaksujący zabieg.  Jednak dla mnie to za mało, dlatego zaczęłam  się masować sama w domu. Kilka razy w tygodniu szczotkuję ciało na sucho , a później wykonuje masaż ciepłym olejem. Używam do tego mojego kochanego oleju sezamowego lub kokosowego. Po takim zabiegu od razu mam lepszy nastrój i jestem bardziej spokojna.  Czuję, że moje ciało jest mi wdzięczne.

TANIEC Z INTENCJĄ

Jeśli chcesz poczuć swoją moc, a przy okazji dotlenić komórki i poczuć się naprawdę bosko, zacznij regularnie tańczyć z intencją. U mnie wygląda to tak, że kilka razy w tygodniu rano po medytacji zakładam swoją ulubioną spódnicę i włączam wybrane nagrania. Przed każdą piosenką wysyłam w świat konkretne intencje w zależności od tego, jaki to utwór. Przykładowo wysyłam intencję obfitości dla wszystkich ludzi, lekkości, radości życia, zdrowia czy miłości. Następnie tańczę najpiękniej jak potrafię. Czuję przy tym niezwykłą moc i połączenie z całą planetą. Naprawdę taka praktyka daje ogromną radość i budzi w nas kreatorkę życia. Uświadamia nam, że w każdej sytuacji możemy tworzyć i wpływać na rzeczywistość.  Jeśli jeszcze nie próbowałaś, daj sobie szansę. Obiecuję, że Ci się spodoba:)

ŚPIEWANIE MANTR

Śpiewanie mantr to sprawdzona i znana metoda na uspokojenie umysłu i zachowanie spokoju. Przez długi czas nie czułam tego tematu. Jednak, gdy odkryłam swoje ulubione utwory, moje podejście się zmieniło. Dziś chciałam Wam przedstawić moje ulubione mantry, które polecam Wam do wypróbowania.

„Aap Sahaa Ee Ho Aa “ Snatam Kaur. Mantra przywołująca obfitość i dobrobyt finansowy. Jest przepiękna, kojąca i bardzo pozytywna. Nadaje się też do tańca. Obecnie to moja ulubiona mantra, która za każdym razem sprawia, że mam ochotę tańczyć, dziękować za wszystko i dzielić się z innymi wszystkim, co najpiękniejsze.

 “ Mul Mantra” Snatam Kaur.  To chyba jedna z bardziej popularnych mantr. Jest naprawdę wspaniała, bardzo lubię przy niej tańczyć.

“ Ong Namo Guru Dev “  Amrit Kirtan . Spokojna, kojąca niczym najlepsza kołysanka. Melodyjna, kobieca i przynosząca wytchnienie. 

 ” Ra Ma Da Sa” Ajeet Kaur. Piękna i bardzo znana mantra. Cudownie wycisza umysł. Idealnie nadaje się przed medytacją.  Obecnie słucham jej każdego ranka i  jej działanie jest naprawdę terapeutyczne i uzdrawiające na każdym poziomie.

” Ek Ong Kar Satgur Pras”.  Niezwykle pozytywny utwór, który emituje energią radości życia i optymizmu. Wystarczy chwila, by wprawić się do dobry nastrój i podnieść swoje wibracje.

CZĘSTE PRZYTULANIE SIĘ DO NAJBLIŻSZYCH

Przytulanie się to najlepsza tabletka na wszystkie smutki.  Działa w każdej sytuacji, a efekty przytulania są widoczne natychmiast. Być może słyszałyście o badaniach, według których powinniśmy się przytulać kilkanaście razy dziennie. Dzięki temu zachowamy harmonię i dobre samopoczucie i zdrowie. Możesz przytulać się nie tylko do ludzi, ale również do zwierząt lub drzew. 

KONTAKT Z NATURĄ

Czy wiesz, jaki jest najprostszy sposób, by poczuć się lepiej? Wystarczy, że połączysz się z  Gają i położysz się na kilka minut na ziemi. Ziemia oczyszcza nas ze wszystkich negatywnych stanów. Leżenie na ziemi ma działanie terapeutyczne. Możesz też pochodzić bosymi stopami po trawie lub leśnym mchu.  Uziemienie jest nam obecnie niezwykle potrzebne.  Leśne kąpiele, spacery na łonie natury, przebywanie na słońcu to wszystko naturalne i bezpłatne sposoby na podwyższenie swoich wibracji i zachowanie spokoju ducha.

OGRANICZENIE LUB USUNIĘCIE  TELEWIZORA

Jeśli chcesz zachować spokój i dobre samopoczucie, dla swojego zdrowia ogranicz do minimum oglądanie telewizji. My od dziewięciu lat nie mamy telewizora w domu. Gdy tylko zamieszkałam ze swoim partnerem od razu podjęliśmy decyzję, że telewizor nie jest nam potrzebny. Obecnie widzę, że był to fantastyczny krok.  Gdy mam ochotę obejrzeć film, sama decyduje, co wybiorę. Jeśli chcę się czegoś dowiedzieć, mam internet. 

Telewizor to idealne narzędzie do manipulowania ludźmi. Czy wiesz, że w reklamach są ukryte podprogowe komunikaty? Nawet gdy zajmujesz się czymś innym, a w tle lecą reklamy, już Twoja podświadomość jest programowana. I nie chodzi tylko o to, by Cię namówić do zakupu danego produktu. Komunikaty podprogowe mogą przekazywać coś zupełnie innego.

Wiadomości są tak układane, by wywoływać sensacje i lęk. Z kolei programy zwane rozrywkowymi promują wyścig szczurów, rywalizację, podziały.  Życie bez telewizora naprawdę staje się piękniejsze. Wkracza w nie większy spokój i większa chęć poznania siebie. Polecam Wam  to rozwiązanie z całego serca.

WYSOKO WIBRACYJNE POŻYWIENIE

W tym czasie szczególnie istotne jest to, co spożywamy. Gdy karmimy się przetworzonym jedzeniem, obniżamy wibracje swojego ciała, osłabiamy je i zamulamy.  Dzięki obecnej sytuacji ludzie są w pewien sposób zmuszani do tego, by przyjrzeć się swojemu sposobowi odżywiania. Nasze ciało jest naszą świątynią. To, co do niej wkładamy nie tylko wpływa na nasze samopoczucie fizyczne, ale również ma przełożenie na nasz stan psychiczny.  Cukier, nabiał i mięso są to pokarmy o niskich wibracjach, które oddzielają nas od naszego naturalnego, boskiego stanu. Powinniśmy spożywać jak najwięcej świeżych, żywych pokarmów. Obecnie ludzie jedzą za dużo, półki uginają się od żywności, która tak naprawdę w ogóle nie powinna być zaakceptowana do tego, by ją wkładać do swojego ciała.

Gdy jemy zdrowo, zaczynamy emanować inną energią, poszerza się nasza świadomość i możliwości duchowe. Widzimy i czujemy więcej. Mamy więcej energii i naturalną chęć, by dzielić się swoim blaskiem. 

Mam nadzieję, że moje sposoby będą dla Was przydatne. Takich metod mam w głowie dużo więcej, więc jeśli macie ochotę, mogę za jakiś czas stworzyć drugą część:) Dajcie znać, czy podoba się Wam ten pomysł.

Ciekawa jestem Waszych sposobów. Co na ten moment daje Ci największy spokój?

 

Skomentuj Wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 Komentarze
 • Aneta
  14 kwietnia, 2021

  Cześć Magdo! Bardzo podoba mi się Twój sposób patrzenia na Nowy Świat i pisanie o nim. Bardzo to rezonuje ze mną. Wszystko o czym napisałaś w poście jest jak najbardziej cenną wskazówką dla osób, które pragną zmiany na lepsze! A myślę, że większość osób pragnie dzisiaj mieć więcej spokoju i zaufania do życia. Ważna jest przy tym wszystkim nasza świadomość. Od jednej intencji, pragnienia zmiany na lepsze, wszystko się zaczyna. Wystarczy tylko pozwolić sobie na to aby być choć przez chwilę w tu i teraz. Bardzo ładnie piszesz. Czuje się w tym harmonię, spokój i piękną melodię. Dziękuję Ci za to i pozdrawiam cieplutko. Dziękuję też za odwiedziny mnie na moim blogu http://www.kreacjaswiadomegozycia.blogspot.com.

  • Magda
   15 kwietnia, 2021

   Hej Anetko:) Bardzo się cieszę, że mój wpis z Tobą rezonuje. Cieszę się, że jest coraz więcej świadomych osób, które chcą tworzyć Nowy Świat zaczynając od siebie. Pozdrawiam serdecznie:)

 • Aneta
  4 października, 2022

  Dziękuję za tyle informacji w pigułce- część z tych sposobów znam i praktykuję [i żyje mi się o wiele lepiej], pozostałe wcielę w życie.

  • Magdalena
   4 października, 2022

   Hej Anetko, cudownie:) Cieszę się, ze mogłam coś podpowiedzieć:) Pozdrawiam ciepło:)

Previous
Stwórz swój własny model życia
Jak zachować spokój w czasach przejścia?