Płynie w nas słowiańska krew

Dodany przez Posted on 2 komentarze

Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego w szkole nikt nas nie uczył o naszych przodkach Słowianach? Dlaczego historia naszego kraju zawsze rozpoczyna się od przyjęcia chrztu w 966r? A co było wcześniej? No właśnie to, co było wcześniej jest źródłem naszej mocy i dlatego w erze Ryb, zwanej też epoką ciemności, było zakrywane. Zapraszam Was dziś na wpis, w którym opisałam, co oznacza słowiańskość.

SŁOWIAŃSKA ODWAGA

Nasi przodkowie słynęli z niezwykłej odwagi, nie sposób było nas zastraszyć. Słyszeliście takie powiedzenie “ Strachy na Lachy”? Otóż kiedyś Polaków nazywano Lachami. Potrzebne były specjalne sposoby, czyli strachy, by przestraszyć Lacha. Było to bardzo trudne.

Co dziś stało się z naszą odwagą? Niestety wystarczy, że większość Polaków włączy telewizory i już czują się zastraszeni. Nie trzeba specjalnych metod, Polacy sami dają się zastraszać. Na szczęście coraz więcej osób się budzi.

Przypomnijmy sobie, kim jesteśmy. Jesteśmy Słowianami, tymi którzy pokonują lęk, mają odwagę i nie dają się zastraszyć. Jesteśmy mocni i potężni. Mamy moc. To wszystko jest zapisane w naszych ciałach. Musimy wrócić do swoich korzeni i wziąć wszystko to, co było najpiękniejsze.

SŁOWIAŃSKIE POŁĄCZENIE Z NATURĄ

Dla naszych przodków przyroda była święta. Zastanówmy się nad samym słowem przyroda. Przyroda, czyli przy rodzie. Słowianie odnosili się do niej z szacunkiem i czcią. Doskonale znano cykle natury, ziołolecznictwo, doceniano mądrość zwierząt a las był miejscem świętym.

Mieliśmy wyjątkowe połączenie z naturą. Myślę, że każdy z nas czuje już coraz większą chęć, by przebywać na łonie natury i o nią dbać. Jestem przekonana, że ten proces będzie nabierał tempa i w końcu powrócimy do tego niezwykłego połączenia.

BŁOGOSŁAWIENIE POSIŁKÓW

Słowianie mieli ogromny szacunek do jedzenia. Przed spożywaniem posiłków zawsze je błogosławili, dzięki czemu przekazywali do jedzenia  pozytywną energię. Do tego dochodziła wdzięczność za dary ziemi. Taki styl życia pełen wdzięczności, szacunku i miłości sprawiał, że posiłki były zdrowe, w domu panowała piękna atmosfera a nasi przodkowie mieli bardzo wysokie wibracje. Te są związane z kolei z wysoką odpornością, dają nam swego rodzaju mentalną tarczę przed wszystkimi niebezpieczeństwami. Jesteśmy chronieni dzięki swojej pozytywnej energii, którą emanujemy.

DUCHOWY ŚWIAT

Słowianie przywiązywali ogromną wagę do świata ducha. Mieli bardzo dobry kontakt ze zmarłymi. Słynny słowiański obrząd Dziadów polegał właśnie na kontaktowaniu się z duchami przodków. Wierzono, że przodkowie dają szczęście, zdrowie i dobrobyt. Szanowano osoby starsze, obdarzano je należytą troską i czerpano z ich mądrości życiowej.

Słowianie doskonale wiedzieli, że jesteśmy duszami, które mają ciało, a nie ciałami, które mają duszę.

ŚWIĘTA RODZINA

Słowiańska rodzina była święta. To była największa wartość dla naszych przodków. Obecnie Polacy również deklarują, że rodzina jest najważniejsza, ale praktyka pokazywała jednak co innego. W erze ciemności praca i pogoń za kolejnymi materialnymi uciechami często były ważniejsze niż rodzina. Myślę, że czas, który mamy obecnie dał wielu osobom możliwość przyjrzenia się temu zagadnieniu i wierzę, że ta pogoń nie będzie już tak kusząca.

Dzieci darzyły ogromną czcią swoim rodziców. Córki traktowały swoje matki z należytym szacunkiem a synowie chętnie naśladowali swoich odważnych i opiekuńczych ojców.

Nasi przodkowie byli pięknymi, świetlistymi istotami, które znały zasady Wszechświata, miały ogromną mądrość, intuicję i odwagę. Teraz czas na nas! Płynie w nas słowiańska krew, to wszystko jest zapisane w naszych komórkach.

Czujecie duchową więź ze Słowianami? Za co cenicie naszych przodków?

Skomentuj Wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 Komentarze
 • puch ze słów
  4 maja, 2020

  Piękny tekst i piękne słowiańskie klimaty. Słowianie to prostota i praktyka ale też magia i duchowość. Interesujące 🙂

  • Magdalena
   4 maja, 2020

   Puch ze słów, dziękuję:) Tak, możemy wiele nauczyć się od naszych przodków. Miłego, słonecznego dnia:)

Previous
Jesteś swoim źródłem zasilania
Płynie w nas słowiańska krew