Rytuały na nów Księżyca

Dodany przez Posted on 4 komentarze

Kochani, dziś mamy szczególny nów Księżyca w Baranie. Rozpoczyna on nowy cykl astrologiczny na kolejne dwanaście miesięcy.

ENERGETYCZNY KOPNIAK DO DZIAŁANIA

Nów w Baranie to idealny czas na ruszenie z miejsca i wprowadzenie w swoje życie zmian. Każdy nów to okres zasiewania swoich intencji i pragnień. Obecny nów w ognistym Baranie jeszcze mocniej popycha nas do działania.

Baran to znak, który idzie odważnie przez życie nie oglądając się za innymi. To znak, który zna swoją wartość. Chce zaznaczyć swoją indywidualność i wyjątkowość w świecie zewnętrznym. To doskonały czas, by wziąć życie w swoje ręce i śmiało podążać za swoimi najbardziej odważnymi i szalonymi pomysłami. 

RYTUAŁY ZASIEWANIA INTENCJI

Nów to wymarzony czas, by pracować ze swoimi intencjami i pragnieniami. Przygotowałam dla Was kilka rytuałów, które możecie dziś wprowadzić w życie. O części z nich pisałam już na blogu, a inne są stworzone przeze mnie niedawno.

Wybierzcie to, co z Wami najbardziej rezonuje. Poczujcie je całym sercem, zaufajcie i obserwujcie, jak zmiany będą magicznie wydarzać się na Waszych oczach.

LISTA NAJSKRYTSZYCH MARZEŃ

To rytuał, który jest niezwykle prosty, a ma przy tym olbrzymią moc.  Przygotuj sobie biurko, zapal swoją świecę, weź do ręki  swój ulubiony kryształ. Zamknij oczy i wyobraź sobie, jak chciałabyś, by wyglądało Twoje życie. Wyobraź sobie wszystkie szczegóły. Daj się porwać swoim wizjom, zobacz w nich siebie w różnych, najwspanialszych sytuacjach. 

Następnie zapisz w swoim dzienniku wszystkie marzenia, które chciałabyś zrealizować w czasie teraźniejszym, czyli np mam doskonałe zdrowie, mieszkam w domu nad jeziorem itp.

Na końcu możesz dopisać trzy razy dziękuję.

RYTUAŁ POŻEGNANIA NIECHCIANYCH NAWYKÓW 

O tym rytuale wspominałam w tym wpisie .http://mojblogostan.pl/czym-jest-spacer-wewnetrznego-piekna/ Polega on na tym, że udajesz się na spacer i zabierasz ze sobą kilka pestek lub nasion. Mogą być pestki dyni, słonecznika, nasiona konopii itp. 

Następnie znajdź ustronne miejsce, w którym poczujesz się bezpiecznie. Wyobraź sobie, że Twoje nasionka symbolizują rzeczy lub nawyki, których już nie chcesz w swoim życiu. Zastanów się, co chcesz pożegnać, co nie pozwala Ci się rozwijać, co Ci przeszkadza. Następnie zakop je w ziemi i poproś Mamę Ziemię, by przemieniła  je w coś pięknego.  Podziękuj Mamie Ziemi i poczuj, jak te zgubne nawyki Cię opuszczają. 

OCZYSZCZAJĄCA KĄPIEL

Kąpiel sprawdzi się zarówno podczas pełni, jak i nowiu Księżyca. Podczas nowiu zażyj rytualnej kąpiel z intencją oczyszczenia swojego ciała ze wszystkiego, co Ci już nie służy i co nie jest czystą, bezwarunkową miłością.

Przygotuj sobie różową  sól  himalajską lub  sól epson, które  mają  fantastyczne właściwości oczyszczające . Wlej kilka kropel  olejku eterycznego z białej szałwi, cytryny i eukaliptusa.  Na tą okazję możesz też dodać płatki róż lub innych kwiatów. Przygotuj  swoje ulubione kryształy i postaw je na wannie. Włącz nastrojową muzykę i zanurz się w boskiej kąpieli. 

Wyobrażaj sobie, że woda oczyszcza Twoje ciało i duszę. Postaraj się być obecna w tym doświadczeniu. Daj się porwać chwili obecnej. 

5 x 55 , CZYLI MOC AFIRMACJI

To technika, o której dowiedziałam się niedawno i planuje ją dzisiaj wdrożyć w życie. Polega ona na tym, że przez pięć dni pięćdziesiąt pięć razy wypisujesz jedną afirmację. Wybierz zdanie, które na dany moment najbardziej z Tobą rezonuje. Pamiętaj, by afirmacja została przez Ciebie zapisana w czasie teraźniejszym, czyli np zarabiam 10 tysięcy miesięcznie. 

Jeszcze lepsze efekty uzyskasz, gdy podczas zapisywania tej afirmacji, poczujesz to całą sobą i wyobrazisz sobie, że ta rzecz już się dzieje.

TWORZENIE Z INTENCJĄ

Nów to doskonały czas do kreowania z intencją. Zastanów się, jaka jest Twoja intencja. Co chcesz zmienić w swoim życiu? Jakie cechy chcesz w sobie rozwinąć? Co chcesz przyciągnąć do siebie.

Gdy już będziesz wiedziała, z taką piękną intencją zrób coś kreatywnego. Dobrym pomysłem jest stworzenie swojego autorskiego bukietu kwiatów. Kup różne kwiaty, które wyjątkowo Cię wołają i z piękną intencją  połącz je w całość. 

Innym pomysłem jest stworzenie swojej mandali z kryształów lub namalowanie swojego magicznego obrazu, który będzie wspierał Twoje pragnienie.

Świetnie sprawdzi się też intencyjny taniec.

Gdy jednak okaże się, że nie będziesz mogła wygospodarować swojego czasu na te twórcze aktywności,  mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Otóż każdą czynność możesz zrobić z wyjątkową intencją. W czasie nowiu szczególnie wskazane jest gruntowne oczyszczanie domu.  Możesz zatem posprzątać najpiękniej jak potrafisz. Okazując swojemu domu wyjątkową troskę i miłość. 

Mam nadzieję, że wybierzecie coś dla siebie. Dajcie znać, który rytuał z Wami najbardziej rezonuje. A może macie swoje inne, skuteczne rytuały na nów Księżyca? 

Skomentuj Wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 Komentarze
 • Puch ze słów
  1 kwietnia, 2022

  Witam. Zainspirowała mnie metoda 5×55 . Myślę że dziś też to zrobię i przez kolejnych dni…. Trudno wybrać jedną afirmację do tego bo jest ich kilka 😉 Kiedy znowu można coś takiego zrobić ponownie z inną afirnacją? asia

  • Magdalena
   1 kwietnia, 2022

   Hej Asiu, no właśnie mam ten sam dylemat 😉tyle jest tych afirmacji, które chciałabym wdrożyć w życie. Myślę, że kolejne można wypisać za miesiąc, przy następnym nowiu. Trzymam kciuki 💚

 • Asia
  2 kwietnia, 2022

  Ja od wczoraj, czyli od nowiu wdrożyłam rytuał 5×55 i właśnie jestem w trakcie pisania😉 Bardzo podoba mi się taniec z intencją i jakoś intuicyjnie wczoraj o poranku go wykonałam, choć jeszcze nie czytałam (bo go nie było😉) tego Twojego wpisu😍

  • Magdalena
   7 kwietnia, 2022

   Cudownie Asiu:) Ja też już wykonałam 5 X 55. Niech zatem nam się spełniają nasze afirmacje:) Taniec z intencją ma ogromną moc, podobnie jak inne czynności wykonywane z intencją. Słowianki uwielbiały „czarować” przy przygotowaniu posiłków, warto sobie to przypomnieć:) Pięknego dnia:)

Previous
„Era światła”- recenzja książki
Rytuały na nów Księżyca