Sekretna mowa kamieni

Dodany przez Posted on 2 komentarze

Dziś zapraszam Was na recenzję wyjątkowej książki, w której miłość do kryształów łączy się ciepłą rodzinną opowieścią o szukaniu swojej drogi. “Sekretna mowa kamieni” Chiary Parenti ma w sobie wszystko, co uwielbiam; magię, kryształy, Tajlandię i chwytającą za serce historię prawdziwej miłości.

DROGA USŁANA KRYSZTAŁAMI

W książce poznajemy historię Luny, która dzięki swojemu niezwykłemu dziadkowi, od małego miała możliwość obcowania i poznawania najpiękniejszych kryształów. Później za sprawą różnych perypetii uczuciowych, odcięła się od swojej największej pasji i odrzuciła część siebie. 

W “Sekretnej mowie kamieni”  przeplatają się dwa czasy. Śledzimy zdarzenia z dzieciństwa głównej bohaterki oraz mamy wgląd w jej życie, gdy jest już dorosłą kobietą.

PRAWDZIWY BLASK 

To, co najbardziej mnie ujęło w książce włoskiej autorki, to wątek podążania w życiu za swoim prawdziwym, autentycznym głosem duszy. Większość ludzi nie ma tyle odwagi, by kierować się w życiu głosem serca. Niestety bardzo często podejmujemy decyzje z poziomu umysłu. Wybieramy to, co racjonalne i sprawdzone, a później dziwimy się dlaczego nasze życie jest pozbawione kolorów i dlaczego z dnia na dzień ogarnia nas coraz większa monotonia i smutek. 

Luna też przez bardzo długi czas odpychała od siebie swoje prawdziwe pragnienia i głos duszy. W końcu jednak nadszedł czas, że ból był już zbyt duży, by go ignorować. Bohaterka wybrała życie w zgodzie ze sobą i wyruszyła w fascynującą podróż śladami najbardziej egzotycznych kamieni.

CO MÓWIĄ KRYSZTAŁY?

W książce Chiary Parenti każdy rozdział rozpoczyna się od krótkiej charakterystyki poszczególnych kryształów. Dzięki temu możemy pogłębić swoją wiedzę i wyłapać intrygujące ciekawostki na ich temat. 

Czy wiedzieliście, że akwamaryn jest uznawany za najlepszy prezent dla panny młodej, ponieważ gwarantuje szczęśliwe małżeństwo? Z kolei angelit trzymany pod poduszką daje regenerujący sen. Chryzoberyl jest polecany osobom , które szukają bratniej duszy, a czerwony granat noszony na środkowym palcu wzmacnia siłę woli.

MAGIA SŁÓW

Dzięki “ Sekretnej mowy kamieni” zauważyłam, że już samo czytanie o niezwykłych właściwościach kryształów wprawia mnie w stan błogości i dostarcza mi wiele przyjemności. Ich energia jest naprawdę wyjątkowa i można to poczuć na kartach tej powieści.

DIAMENT, SYMBOL NIEZNISZCZALNEJ MIŁOŚCI

“Sekretna mowa kamieni” to nie tylko magia i kryształy. To przede wszystkim historia wyjątkowej, prawdziwej miłości. Miłości mocnej i pięknej jak diament. Miłości, która rozświetla i przenika całą duszę. 

 Muszę przyznać, że historia miłosna Luny i Leonardo była dla mnie trochę za bardzo przewidywalna. Mimo to, przyjemnie mi się ją czytało i kibicowałam bohaterom.

WIARA, NADZIEJA , MIŁOŚĆ 

Ta powieść zostawia w sercu ciepło i nadzieję. Jest to powieść lekka, idealna na lato. Czyta się ją bardzo szybko. Jest pełna humoru, magii i znaków.  Jeśli interesuje Was fascynujący świat kryształów i lubicie wątki miłosne, to polecam Wam serdecznie tę pozycję.

Jestem ciekawa, czy ktoś z Was czytał już “ Sekretną mowę kamieni”. A może macie do polecenia inną książkę z kryształowym wątkiem?

 

Skomentuj Wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 Komentarze
 • Monika
  30 sierpnia, 2021

  Może będę miała okazję przeczytać tę książkę. Moją miłość do kamieni znasz 🙂

  • Magdalena
   30 sierpnia, 2021

   Monika, wspaniale:) Tak, wiem, że też je kochasz:) Pięknego tygodnia.

Previous
Sierpniowe inspiracje
Sekretna mowa kamieni