To, co jesz wpływa na Twój poziom wibracji

Dodany przez Posted on 0 Komentarzy

Kochani, dziś zapraszam Was na wpis o energetycznej stronie pożywienia. Wszyscy wiemy, że zdrowe jedzenie jest korzystne dla naszego ciała. Jednak mam wrażenie, że mało osób zdaje sobie sprawę, że to, co jemy wpływa również na nasz sposób myślenia i poziom naszej świadomości.

Na początku zaznaczę, że ten wpis ma charakter czysto informacyjny i inspiracyjny. Nie chcę nikogo przekonywać do konkretnego stylu odżywiania. Pragnę podzielić się z Wami moimi doświadczeniami w tym zakresie.

Interesuje się tematyką odżywiania od dziecka. Od 22 lat nie jem mięsa,wciąż obserwuje swoje ciało i sprawdzam, co mu najlepiej służy. Mam nadzieję, że mój wpis skłoni Was do refleksji i zachęci do nowego spojrzenia na tę kwestię.

 JELITA TO TWÓJ DRUGI MÓZG

Być może spotkałaś się z tym stwierdzeniem. Co to jednak oznacza w praktyce? Otóż każda rzecz, którą wprowadzasz do swojego ciała będzie miała wpływ na to, jak myślisz i jaki masz nastrój. Gdy zjesz pożywienie o niskiej wibracji , takie jak przetworzona żywność, rafinowany cukier, mięso czy nabiał, wówczas obniżasz energetykę swojego ciała, stajesz się mniej twórcza, pojawia się zmęczenie,  zniechęcenie, apatia, lęk , a czasem nawet depresja. 

Przetworzone pożywienie zamula nasz organizm, obciąża nasze ciało, które musi wykonać olbrzymią pracę w postaci długiego trawienia. Ciało musi całą swoją energię przeznaczyć na trawienie.

Gdy jesz pożywienie wysokowibracyjne, roślinne, jak świeże, dojrzałe owoce, warzywa, nasiona, orzechy  czy kiełki, karmisz swoje ciało na poziomie komórkowym. Dajesz mu odżywienie i nawodnienie. Nie obciążasz go, bo tego typu jedzenie trawi się bardzo szybko. Szczególnie dotyczy to owoców, które są najlepszym pokarmem dla naszego gatunku.

LĘK ZAWARTY W JEDZENIU

Niestety większość ludzi żyje w lęku. Skąd ten lęk się bierze? Większość osób pewnie stwierdzi, że żyjemy w ciężkich czasach i świat nieustannie dostarcza nam powodów do odczuwania lęku. Jednak to my sami jesteśmy odpowiedzialni za swoje stany emocjonalne. To, czy odczuwamy lęk czy miłość, zależy od nas. Ludzie sami serwują sobie lęk w postaci pożywienia, którym karmią się każdego dnia.

Zdaje sobie sprawę, że wielu osobom nie będzie łatwo przyjąć do wiadomości tą informację,ale myślę, że już czas, by przestać unikać drażliwych tematów. Obecnie mięso jest naszpikowane nie tylko różnego rodzaju toksynami, hormonami i antybiotykami, ale przede wszystkim zawiero w sobie bardzo silną energię strachu i lęku.

Każde zwierzę przed zabiciem zdaje sobie sprawę ze swojej dramatycznej sytuacji i produkuje olbrzymią ilość lęku. Ta energia zostaje w mięsie i jest później spożywana przez ludzi. To bardzo nisko wibracyjna energia, która sprawia, że ludzie odczuwają w swoim życiu różnego rodzaju lęki. 

Karmienie się taką energią zaniża naszą wibrację i sprawia, że ludzie zaczynają żyć w programie przetrwania. Pojawia się ciągła walka o jutro, poczucie oddzielenia od wszystkiego. Takimi osobami jest łatwo manipulować, wystarczy systematycznie wprowadzać do mediów informacje o podłożu lękowym.

MAGIA WYSOKOWIBRACYJNEGO POŻYWIENIA

Roślinne, żywe pożywienie jest tym, co daje nam energię i jasność umysłu. Dzięki niemu poszerza się nasza świadomość. Zaczynamy patrzeć na świat z szerszej perspektywy. Zaczynamy czuć się częścią Wszechświata i widzimy, że wszyscy jesteśmy ze sobą połączeni. Czujemy tę jedność i rozpoznajemy w sobie boski pierwiastek.  

Pojawia się lekkość, chęć tworzenia i budowania lepszego świata. Znika chęć walki czy dominacji. Pojawia się naturalna chęć , by żyć w miłości i dzielić się nią z innymi ludźmi.

Gdy świeże owoce i warzywa stają się podstawą Twojej diety stajesz się niepodatny na manipulację. Nie wchodzisz w negatywne stany emocjonalne, unikasz informacji o podłożu lękowym. A nawet gdy do Ciebie docierają, nie robią na Tobie żadnego wrażenia, nie zasilasz ich, bo masz świadomość, że to co zasilasz, rośnie.

PRZESTRZEŃ NA KREACJĘ

Żywe, roślinne pokarmy dają Ci przestrzeń na kreację. Nie zabierają Twojej energii. Wręcz przeciwnie, dają Ci miejsce na jej nowe, dodatkowe pokłady. Dzięki temu masz naturalną chęć tworzenia. Pragniesz wykorzystać swoje zasoby na kreowanie czegoś, co może pomóc innym. Zaczynasz coraz bardziej wykorzystywać swój potencjał. 

Gdy jesz lekko i zdrowo, pojawia się naturalna radość istnienia. Cieszysz się z samego faktu bycia. Łączysz się ze swoją boską, nieskończoną świadomością i zaczynasz coraz bardziej akceptować wszystko, co wydarza się w Twoim życiu. Pojawia się empatia i zrozumienie wobec innych istot.

NAWODNIENIE TO KLUCZ DO POZYTYWNEGO MYŚLENIA

Jeśli chcesz, by każda Twoja komóreczka była idealnie nawodniona, staraj się jeść jak najwięcej świeżych owoców i warzyw. Wzbogać swoją dietę o świeżo wyciskane soki, sałatki. Gdy jemy dużo gotowanej i przetworzonej żywności, nie nawadniamy naszego ciała na poziomie komórkowym. Wtedy trudno nam o pozytywne myślenie i kreatywne podejście do życia.

Już coraz więcej badań mówi o tym, że depresja jest ściśle powiązana z odwodnieniem organizmu. Dlatego każdego dnia dbaj o jak najlepszy poziom nawodnienia swojego ciała. Najlepsza jest woda strukturalna, czyli taka, która jest zawarta w świeżym, roślinnym pożywieniu.

ZRÓB EKSPERYMENT

Zachęcam Cię do przeprowadzenia eksperymentu. Załóż specjalny zeszyt i zapisuj co zjadłaś i jak się później czułaś. Zwróć uwagę na swoje myśli i nastawienie do życia. Czy pojawiła się ochota na zrobienie czegoś twórczego czy raczej potrzeba, by leżeć na kanapie i włączyć telewizor. Czy zauważyłaś pozytywne myśli czy może raczej zniechęcenie i przygnębienie.  Dzięki takim notatkom szybko zauważysz, jak bardzo to co spożywasz, wpływa na Twój sposób myślenia.

Mam nadzieję, że zainspirowałam Cię do spojrzenia na swoje posiłki nie tylko jak na pokarm dla ciała, ale również jak na pożywienie dla umysłu i duszy.

 

                            

Skomentuj Wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj jako pierwszy komentarz do tego wpisu.

Previous
Czym jest spacer wewnętrznego piękna?
To, co jesz wpływa na Twój poziom wibracji