Traktuj się jak księżniczkę

Dodany przez Posted on 4 komentarze

Dziś chciałam Cię zachęcić, żebyś zaczęła postrzegać siebie jak księżniczkę. Jeśli wolisz, może to być również królowa lub bogini;) Gdy zaczniesz tak robić, z czasem wszystkie Twoje niezdrowe nawyki naturalnie się rozpłyną. Jest jednak jeden warunek, musisz być świadomą księżniczką.

WSZYSTKO TO, CO CI SŁUŻY

Gdy zasiejesz w swoim umyśle takie ziarnko z koncepcją, że od dziś pragniesz traktować się, jak księżniczkę i będziesz świadomie podążała z tym kierunku, nagle okaże się, że to, co kiedyś było dla Ciebie niemożliwe jest do zrobienia i na dodatek sprawia Ci przyjemność.

Ludzie czasami pytają mnie, jak się zmobilizowałam do tego, by każdego dnia medytować. Gdy postanowiłam, że będę robiła dla swojego ciała i duszy tylko to, co im służy, zaczęłam bardziej słuchać swoich potrzeb. Medytacja była naturalną potrzebą. Słyszałam o niej już pewnie jakieś 15 lat temu, wiedziałam, że przynosi mnóstwo korzyści, nawet pisałam artykuły na ten temat. Cóż z tego, jeśli jej nie praktykowałam. Nie czułam jeszcze tak mocno potrzeb swojego ciała.

Obecnie medytacja jest dla mnie najprzyjemniejszym momentem każdego dnia. Nie zmuszam się, by to robić. To jest coś, co uwielbiam. W trakcie medytacji czuję się jak księżniczka, która łączy się ze swoją duszą i ciałem. Czuje prawdziwy błogostan.

KONTAKT ZE SOBĄ

Im bardziej będziesz świadoma swojego ciała, tym szybciej zaczną odpadać Twoje szkodliwe nawyki. Jeśli zaczniesz podążać drogą świadomej księżniczki, zobaczysz, że to, co Ci nie służy, obniża Twój nastrój, pogarsza zdrowie i witalność.

Jeśli chcesz zamienić destrukcyjne nawyki na te, który Ci służą, pamiętaj, by nie robić tego na siłę. Nie walcz ze swoim skłonnościami. Nie forsuj się. To powinno przyjść naturalnie.

Ja na przykład nigdy nie lubiłam dynamicznych ćwiczeń. Wspólne ćwiczenia z instruktorką i głośną muzyką w tle to zupełnie nie moje klimaty. Za każdym razem, gdy próbowałam zmuszać się do takich ćwiczeń w domu, działało to tylko na krótką metę. Jednak zawsze musiałam się zmuszać. Czułam, że robię coś, czego moje ciało wcale nie chce.

Tymczasem, gdy ćwiczę jogę jest to dla mnie czysta przyjemność. Włączam nastrojową muzykę, koncentruję się na oddechu i w swoim tempie wykonuje asany. Moja wewnętrzna księżniczka czuję się szczęśliwa:)

Z kolei mój partner, gdy na początku naszej znajomości chodził ze mną na jogę, po prostu się nudził. Szybko przestał, bo to nie była jego bajka. Jego wewnętrzny wojownik doskonale się czuje, gdy ćwiczy na przykład sporty walki.

CZEGO POTRZEBUJE TWOJA KSIĘŻNICZKA?

Zapytaj siebie, co sprawi, że Ty poczujesz się jak księżniczka. Jeśli pomyślisz sobie, że chciałabyś każdego dnia jeść ogromny tort i tonąć w morzu luksusowych przedmiotów, na wzór Marii Antoniny, to niestety muszę Cię rozczarować, nie o taką księżniczkę nam chodzi:) Mam na myśli świadomą księżniczkę, czyli taką, co cały czas słucha swojego ciała i czuję, co jej służy, a co ją osłabia.

KSIĘŻNICZKA W RELACJI Z KSIĘCIEM

Bycie świadomą księżniczka to dla mnie właśnie kochanie siebie. Gdy księżniczka jest rozpieszczona, szczęśliwa i spełniona, nie będzie tak kaprysić w relacji ze swoim księciem;) Dlatego podążanie drogą świadomej księżniczki z pewnością poprawi też sytuację w Twoim związku.

Dajcie znać, czy traktujecie siebie, jak księżniczkę? I w jakich sytuacjach Wasza wewnętrzna księżniczka jest szczęśliwa.

Skomentuj Wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 Komentarze
 • puch ze słów
  10 marca, 2020

  Bardzo lubię taniec w tańcu czuję się jak księżniczka… bo sprawia mi to przyjemność to jest też super aktywność fizyczna i uczta dla znysłów 🙂

  • Magda
   12 marca, 2020

   Puch ze słów, zgadzam się, taniec jest bardzo zmysłowy:) Ja też lubię tańczyć, ale tylko sama;) Wtedy czuje się taka nieskrępowana i wolna:)

  • Ooo ja tez bardzo lubię tańczyć ; ) Najlepsza ekspresja emocji poprzez taniec

   • Magdalena
    14 marca, 2020

    Judyta, super:) Przyjemne z pożytecznym. Dawno nie tańczyłam, chyba muszę to nadrobić;) Pozdrawiam:)

Previous
Przyciągasz to, czego się boisz
Traktuj się jak księżniczkę