Twoje życie zależy od stanu Twojej świadomości

Ostatnio uświadomiłam sobie, że jeszcze nigdy nie czułam się tak spokojna i szczęśliwa, jak obecnie. Nigdy nie miałam w sobie takiego zaufania do Wszechświata. Czy to nie paradoks, że w czasach, które są uznawane za  ciężkie i wzbudzają lęk, ja czuję taki spokój jak nigdy? 

Dziś chciałam Ci na swoim przykładzie pokazać, że to w jaki sposób się czujemy nie jest uzależnione od czynników zewnętrznych. To, jaki żyje w Tobie świat, zależy wyłącznie od Ciebie i Twojego poziomu świadomości. Im wyższy jest Twój poziom świadomości, tym jakość Twojego życia wzrasta. 

DZIECIĘCA WRAŻLIWOŚĆ

Byłam niezwykle wrażliwym dzieckiem. Wciąż się czymś martwiłam, płakałam, przeżywałam. Gdy widziałam bezdomnego psa, płakałam cały dzień. Gdy słyszałam kłócącą się parę, która używała mało eleganckich określeń, byłam roztrzęsiona i  cały dzień nie mogłam dojść do siebie. Gdy czekałam na rodziców, nie mogłam się skupić na niczym innym, chodziłam od okna do okna i płakałam. Wciąż się wszystkim przejmowałam i płakałam. Moja wrażliwa duszyczka stale dostrzegała niesprawiedliwość i nie mogła się z tym pogodzić. 

Piszę Ci o tym, byś wiedziała, że obecny spokój, zaufanie , które stale są ze mną, wynikają wyłącznie ze świadomego życia. To nie było mi dane. Ty też możesz wybrać, w jaki sposób będziesz reagować na otaczającą Cię rzeczywistość. To zależy od poziomu Twojej świadomości.

Co się stało z moją wrażliwością? Nadal jest we mnie, możesz nawet większa, ale dzięki świadomemu życiu nauczyłam przekierowywać swoją uwagę na to, co mnie wzmacnia.

Przy takim poziomie wrażliwości, gdybym oglądała wiadomości, programy telewizyjne i przejmowała się wszystkimi opiniami, normami i utartymi schematami, pewnie bym już oszalała;) Szybko nauczyłam się, co podnosi poziom moich wibracji, a co je zaniża.

PIĘKNE ŻYCIE = ŚWIADOME ŻYCIE

Tylko świadome życie może być piękne. Gdy takie nie jest, nasza codzienność zaczyna przypominać zamglony, ponury dzień. Wtedy wydaje się nam, że na nic nie mamy wpływu, jesteśmy drobinkami, które są prowadzone w niewiadomym kierunku. 

Gdy zaczynasz prowadzić świadome życie, zmienia się wszystko. Zaczynasz świadomie kontrolować swoje myśli, zmieniasz swój sposób odżywiania, zaczynasz dbać o swoje ciało. Zaczynasz rozumieć, że nie jesteś tylko ciałem. Zaczynasz czuć, że jesteś boską świadomością, która ma w sobie moc kreacji. Rozpoznajesz, że wszyscy jesteśmy połączeni i pochodzimy z tego samego źródła.

Masz wewnętrzne przekonanie, że jesteś prowadzona, że Wszechświat Cię wspiera na każdym kroku, a wszystkie wydarzenia są właściwe. Wiesz, że wszystko jest planem boskim, a w planie boskim nie ma pomyłek. Wszystko jest dokładnie takie, jak być powinno. Nic się nie dzieje przypadkowo. 

Czy w takim razie, ma sens życie z lęku, strachu czy niepewności? Warto się zastanowić, z czego ten lęk wynika.

ŚWIAT POTRZEBUJE TWOJEJ RADOŚCI

Buduj w sobie moc, bądź swoim światłem i rozświetlaj innych. Bez względu na to, co mówi Ci świat zewnętrzny, słuchaj najpierw siebie. Pytaj siebie, co Ty czujesz. Nie podłączaj się do masowych programów lęku, które są kreowane  w mediach. Nie zaniżaj swojej częstotliwości.

Skup się na sobie i swoim szczęściu. Uwierz mi, że świat potrzebuje Twojej radości.  Naprawdę nie musisz wsiadać do kosmicznego statku i organizować misji ratowania świata;) Bądź dla siebie dobra, czuła, kochająca , prowadź świadome życie. To wystarczy. Tyle i aż tyle.

Jestem ciekawa Waszych przemyśleń w tym temacie. Dajcie znać, czy dostrzegacie, że  Wasze życie staje się coraz bardziej świadome?

Skomentuj Wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 Komentarze
 • Polenka
  5 lutego, 2021

  Myślę, że jestem coraz bardziej świadoma. Na początku nie było to łatwe – uświadomiłam sobie, że to ode mnie wiele zależy, że powinnam kreować swoje życie. Niby takie proste, a mam wrażenie, że wcześniej działo się co chciało, nie wyciągałam wniosków z lekcji, które przychodziły. Dopiero teraz jestem na początku tej drogi.

  • Magda
   5 lutego, 2021

   Polenka, cudownie, że już to zrozumiałaś. Gdy zacznie się prowadzisz świadome życie, to nie ma już odwrotu;) To podróż w jedną, świetlistą i piękną stronę. Pozdrawiam Cię cieplutko:)

 • Monika Kudryk
  5 lutego, 2021

  Dokładnie się z tym zgadzam – jeszcze jak napisałaś jaka byłaś będąc małą dziewczynką to wypisz wymaluj JA! I też uważam, że gdybym podpięła się pod wszystkie newsy w tv to na pewno bym zwariowała albo popadła w ciężką chorobę. Ja jeszcze jako małe dziecko wciąż słyszałam od mojej mamy ” to nie jest takie proste”, „jesteś taka wrażliwa” – wiem, że nie wypływało to ze złych intencji, ale niestety nic dobrego nie przyniosło, bo zamykałam się na nowe. Na szczęście nadszedł czas zmian i zaczęłam to przerabiać. Świadome życie to piękna droga!

  • Magda
   5 lutego, 2021

   Monika, dziękuję za Twój komentarz. Jestem przekonana, ża nasza wrażliwość to ogromny dar, którym zostałyśmy obdarowane, by zmieniać świat na lepsze. Pozdrawiam Cię słonecznie:)

Previous
Jakie jest przeznaczenie Twojej duszy?
Twoje życie zależy od stanu Twojej świadomości