Jaki typ kobiecości rerezentujesz?

Dodany przez Posted on 7 komentarzy

Dziś zapraszam Was na wpis, w którym omówię, o czym informuje Wenus w horoskopie indywidualnym i jaki ma to związek z relacjami damsko- męskimi.

Wenus w kosmogramie urodzeniowym reprezentuje między innymi kobiecość, uczuciowość oraz sposób, w jaki zachowujemy się w stosunku do mężczyzn. Wenus w horoskopie kobiety to taki jej archetyp kobiecości. 

Wenus może oznaczać również finanse, powodzenie w życiu czy zamiłowanie do piękna i sztuki, ale dziś skupię się na kobiecości.

Wenus w zależności od tego, w jakim znaku się znajduje, będzie zupełnie inaczej się zachowywać.

Wenus w Baranie – Taka kobieta jest odważna i śmiało mówi o swoich potrzebach. W relacjach damsko – męskich to ona jest stroną dominującą. Inicjuje i z reguły doprowadza do tego, że partner jej się podporządkowuje. Jest szalona, bezpośrednia , lubi się wyróżniać i przyciągać uwagę innych mężczyzn.

Wenus w Byku –  To prawdziwa esencja kobiecości.  Bykiem rządzi Wenus, więc Wenus bardzo dobrze czuję się w tym znaku. Taka kobieta uwielbia otaczać się pięknem, ceni dobre jedzenie, kulturę, sztukę. Kobiety z Wenus w Byku mają bardzo harmonijne i ładne rysy twarzy.Emanuje od  od nich blask. Taka kobieta przywiązuje też wagę do materialnych rzeczy, dobrze się czuje, gdy ma zapewnione potrzeby związane z materią. W relacji jest uparta, ale czarująca.

Wenus w Bliźniaku – Taka kobieta ma ogromną potrzebę zgłębiania wiedzy. Uwielbia uczyć się nowych rzeczy, poznawać nowych ludzi i przebywać w miejscach, gdzie dużo się dzieje. Taka osoba będzie uwielbiała ze swoim partnerem rozmawiać, plotkować i zwiedzać nowe, ekscytujące tereny.  Dobrze się czuje w towarzystwie mężczyzn, jest śmiała i uwielbia żartować.

Wenus w Raku – To kobieta bardzo wrażliwa, która najlepiej czuje się w swoim wnętrzu. W relacji damsko – męskiej nie lubi inicjować. Czeka aż mężczyzna podejmie pierwszy krok. Lubi być adorowana i prowadzona przez mężczyznę. Ma doskonałą intuicję, jest przewrażliwiona na swoim punkcie. Jest też bardzo empatyczna, czyta innych niczym z otwartej księgi. Troszczy się o potomstwo wyjątkowo troskliwie, lubi dokarmiać najbliższych. Ma doskonały gust i wyczucie smaku.

Wenus w Lwie – to prawdziwa królowa, która uwielbia być rozpieszczana. W relacji damsko – męskiej otwarcie mówi o swoich pragnieniach, jest życzliwa, szczera i ufna. Wierzy, że należy jej się wszystko, co najlepsze. Uwielbia wyróżniać się z tłumu. Kocha markowe, luksusowe produkty. Jej dom to świątynia pełna pięknych i drogich rzeczy. Fascynuje ją wszystko , co niezbadane, inne, oryginalne. Kocha ludzi, jest tolerancja. Bywa apodyktyczna i dominująca, lubi, gdy wszystko jest tak, jak sobie życzy.

Wenus w Pannie – to typ kobiety doskonale uporządkowanej. Ceni sobie dobrą organizację i porządek. Twardo stąpa po ziemi, jest praktyczna. Wenus w Pannie daje łagodne, delikatne rysy twarzy i subtelną urodę. Może mieć zamiłowanie do piękna, proporcji. Przywiązuje dużą uwagę do zdrowia, dba o dobre nawyki żywieniowe. Interesuję się ciałem i medycyną, często niekonwencjonalną. To typ minimalistki, która uwielbia oczyszczać swoją przestrzeń ze zbędnych rzeczy. Może być pedantyczna.W relacji damsko męskiej może być wymagająca i nieco marudna.

Wenus w Wadze – Wenus rządzi Wagą, a więc jest u siebie w domu. To typ pięknej kobiety kochającej się rozpieszczać. Uwielbia sztukę, kulturę, piękne przedmioty. Interesuje się dekorowanie wnętrz i wszystkim, co związane z ogólnie pojętym pięknem. Ma harmonijne rysy twarzy, trudno przejść obok niej obojętnie. Jest towarzyska i lubi otaczać się ludźmi. Najważniejsze są dla niej relacje z innymi, pielęgnuje je i stara się nie wchodzić w konflikty. Będzie szanowała swojego partnera i  może chodzić na kompromisy, by nie doprowadzać do nieporozumień. Będzie szukać we wszystkim równowagi i harmonii.

Wenus w Skorpionie – To bardzo namiętna i wrażliwa kobieta. Ma doskonałą intuicję, potrafi rozgryźć najbardziej nieprzeniknionego mężczyznę. W relacji damsko – męskiej jest tajemnicza, zmysłowa i przyciąga mężczyzn niczym magnes. Ma doskonałą pamięć i długo pamięta wyrządzone jej krzywdy. Potrafi kochać i nienawidzić całą sobą. Od mężczyzny oczekuje oddania, pasji i namiętności.

Wenus w Strzelcu – To typ wesołej, pogodnej kobiety, która ceni sobie wolność i podróże. Taka kobieta nie lubi czuć się przywiązana do jednego miejsca. Jest optymistką, potrafi znaleźć rozwiązanie z każdej sytuacji. Uwielbia rozmawiać na filozoficzne tematy, interesuje ją duchowość, religie i wszystko, co związane z obcymi kulturami. Kocha przebywać na łonie natury, interesuje się wszystkim, co związane z ekologią i Matką Ziemią. W relacji jest szczera, bezpośrednia i potrzebuje stale nowych bodźców.

Wenus w Koziorożcu – To typ kobiety, która przywiązuje wagę do dóbr materialnych. Szuka partnera, który byłby w stanie dać jej poczucie bezpieczeństwa. Jest raczej powściągliwa, skryta. Można na niej polegać, jest odpowiedzialna, obowiązkowa. Bywa uparta, konsekwentnie dąży do celu.  W relacji damsko – męskiej jest pragmatyczna, nastawiona na cel. 

Wenus w Wodniku – To typ niezależnej kobiety, która nie znosi być w relacji skrępowana. Lubi chodzić swoimi ścieżkami. Jest tajemnicza i niezwykle pociągająca dla płci przeciwnej. Ma cięty język, ironiczne poczucie humoru, jest błyskotliwa i inteligentna. Uwielbia prowadzić filozoficzne rozmowy. Pociąga ją wszystko, co niestandardowe i oryginalne, jest bardzo tolerancyjna i liberalna. Ma niestandardowy sposób myślenia. Potrzebuje dużo przestrzeni i wolności.

Wenus w Rybach – To typ bardzo wrażliwej kobiety nastawionej na dawanie. Ma w sobie wewnętrzną potrzebę pomagania innym. Ma doskonałą intuicję, jest nieśmiała, empatyczna i może być wycofana. Marzy o romantycznej, idealnej  miłości. Przywiązuje się do partnera, jest mu oddana w pełni. Potrafi zatracić się w dawaniu i zapomina często o swoich potrzebach. Potrzebuje dużo miłości i troski, niestety jej potrzeby często są wyidealizowane i zbyt romantyczne.

Wiesz, w jakim znaku jest Twoja Wenus?  Możesz to sprawdzić na stronie www.astro-charts.com. Wystarczy , że wpiszesz swoją dokładną datę urodzenia wraz z godziną i otrzymasz swój indywidualny horoskop. 

Jeśli interesuje Cię indywidualna konsultacja Twojego kosmogramu, napisz do mnie. Otrzymasz ode mnie dokładną analizę oraz konsultację online.

 

Skomentuj Wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 Komentarze
 • puch ze słów
  7 października, 2020

  Wenus jest kobieca… Wenus to moja planeta 🙂 Ja jestem zadowolona 😉

  • Magda
   7 października, 2020

   Asiu, z całą pewnością Wenus nie można odmówić kobiecości;)

 • Monika
  7 października, 2020

  Ja jestem zodiakalnym Rakiem, wyszło mi Wenus w Lwie i…zupełnie to do mnie nie pasuje. Wenus w Raku idealnie – to cała ja. Nie wiem może godzinę mam niedokładną, mama podała mi mniej więcej, w końcu 44 lata minęły 🙂

  • Magda
   7 października, 2020

   Moniko, godzina jest bardzo istotna. Może też być tak, że masz silniejsze Słońce w horoskopie i dlatego cechy Racze są bardziej widoczne aniżeli Wenus. Wenus tworzy też różne aspekty z innymi planetami, to tylko jeden wycinek kosmogramu. Zawsze trzeba patrzeć całościowo. Często ktoś jest danym znakiem zodiaku, a nie pasuje do ogólnej charakterystyki , bo ma inne planety bardziej aspektowane lub zaznaczone. Pozdrawiam:)

 • Polenka
  8 października, 2020

  Podobnie jak Monika jestem zodiakalnym rakiem ?? Tak mi się wydaje, że jestem mieszanką Wenus w raku i w lwie ?

  • Magda
   8 października, 2020

   Polenka, to się zebrałyśmy – ja też jestem zodiakalnym Rakiem;) Pozdrawiam cieplutko:)

 • Judyta
  10 października, 2020

  Mój dzień urodzenia to 23.09 i często spotykałam się z niejednoznacznym określeniem znaku. Raz Panna, a raz Waga. Tu widzę, że jednak dominuje Waga. 😉 Poniekąd zgadza się, ale do Panny też mi blisko.

Previous
Czym jest dziennik wewnętrznego piękna?
Jaki typ kobiecości rerezentujesz?