Jak szybko poprawić sobie nastrój?

Dodany przez Posted on 4 komentarze

Dziś przygotowałam dla Was listę rzeczy, które niemalże automatycznie poprawiają mi humor i sprawiają, że poziom moich wibracji się podnosi. Mam nadzieję, że wybierzecie z niej coś dla siebie i wykorzystacie w ciężkich momentach, gdy dopadnie Was przygnębienie, smutek bądź inna mało przyjemna emocja.

ZRÓB COŚ DLA SWOJEJ DUSZY

Negatywne stany zazwyczaj pojawiają się, gdy zapominamy, co tak naprawdę sprawia nam radość i satysfakcję. Gdy to piszę wydaje mi się to takie nieprawdopodobne. Jak możemy zapominać to, co lubimy?

Jednak gdy zastanowimy się dlaczego tyle ludzi na własne życzenie pogarsza sobie nastrój słuchając wiadomości, oglądając wypowiedzi polityków czy porównując się z innymi na instagramie, to okazuje się, że często dużo prościej skorzystać z recept, które media nam przygotowały niż skupić się na swoich prawdziwych przyjemnościach.

Ja na swoim przykładzie mogę stwierdzić, że długie spędzanie czasu w mediach społecznościowych powoduje, że mam zdecydowanie gorszy nastrój. Kiedyś mi się wydawało, że Instagram jest niezwykle inspirujący i może pozytywnie wpłynąć na moją kreatywność. Niestety zauważyłam, że jest zupełnie odwrotnie. Tak naprawdę w moim przypadku najlepsze pomysły pojawiają się, gdy jestem odcięta od wszelkiej elektroniki.

Dlatego gdy masz gorszy nastrój, nie otwieraj komputera, laptopa ani nie chwytaj komórki tylko zastanów się, co ucieszy Twoją duszę. Ja uwielbiam czytać książki, pisać artykuły lub swoje luźne przemyślenia, plany. Bardzo lubię też tańczyć, ale tylko samodzielnie i najlepiej gdy nikt mnie nie widzi.

Ogromną radość sprawia mi joga i medytacja. Kocham otaczać się pięknymi przedmiotami i ogromną frajdę sprawia mi dekorowanie wnętrz. Dlatego gdy tylko mogę pozmieniać coś w swoim wnętrzu, jestem naprawdę szczęśliwa. W ogóle wszelkie remonty, metamorfozy działają na mnie niezwykle pobudzająco i w zasadzie mogłabym całą noc nie spać tylko przykładowo dekorować i obmyślać swoje koncepcje.

Na mojej listy szybkich poprawiaczy humoru z pewnością dodałabym saunę, pływanie oraz masaże. Ostatnio pokochałam też szczotkowanie ciała na sucho! Jest niezwykle przyjemne i daje naprawdę świetne efekty. Skóra jest dużo gładsza, a układ limfatyczny pobudzony. Polecam Wam serdecznie!

ZRÓB COŚ DLA INNYCH

Jeśli szybko chcecie poprawić sobie humor, po prostu wyślijcie pozytywną energię innym ludziom. To naprawdę działa! Rzeczy, które możemy zrobić jest mnóstwo. Upiecz ciasto i podziel się ze swoim sąsiadem czy koleżanką z pracy. Gdy wyjdziesz do sklepu, powiedz coś miłego pani na kasie. Gdy stoisz w kolejce do tejże kasy, uśmiechnij się do osoby przed Tobą i nawiąż miłą rozmowę. Gdy widzisz kogoś smutnego, zapytaj , czy nie potrzebuje pomocy bądź zwykłej rozmowy.

Jeśli widzisz kogoś chorego, wyślij mu życzenia, by szybko wrócił do zdrowia. Spotkaj się z kimś bliskim, zerwij na łące kwiaty i swtórz swój autorski bukiet, który mu podarujesz bez żadnej okazji. To oczywiście tylko przykładowe, drobne rzeczy, które nie tylko sprawią, że Ty będziesz czuła się lepiej, ale też poprawią nastrój innym.

Bardzo często mówi się o tym, że jeśli ktoś ma depresję, powinien udać się na przykład do domu dziecka, schroniska dla psów czy hospicjum, by pomóc innym. Pomaganie to najszybsza droga do tego, by poczuć się lepiej. Tak to działa, że gdy pomagamy innym tak naprawdę pomagamy sobie.

A oto inne rzeczy, które z pewnością szybko poprawią Wam humor:

 * Poruszaj się (idź na spacer, poćwicz, poskacz)

* Stwórz swój folder z inspirującymi zdjęciami( wnętrza, zwierzęta, kolory, stylizacje, dzieła sztuki)

* Poprzytulaj się do swojego partnera

* Przygotuj wyjątkową kolację

* Obejrzyj optymistyczny film

*Namaluj swój obraz

*Stwórz swoje autorskie danie

*Kup świeże kwiaty i zrób swój bukiet

*Weź aromatyczną kąpiel

*Zrób wizualizację swojego wymarzonego życia

*Napisz scenariusz swojego wymarzonego życia

*Naucz się czegoś nowego

*Podziel się tym, co się nauczyłaś z innymi

*Zorganizuj piknik

*Przygotuj śniadanie na trawie

*Poćwicz na łonie natury

*Poszukaj nowych inspirujących książek, idź do biblioteki

*Kup masło shea i dodaj do niego swoje ulubione olejki eteryczne i zrób sobie masaż

*Zrób listę marzeń

*Wybierz inną trasę do pracy

*Zaproś znajomych na wspólne gotowanie

*Zrób maraton filmowy z motywem przewodnim

*Przemaluj ścianę w pokoju

*Zmień ustawienie mebli i dodatków

*Kup nową, zieloną roślinkę

*Wyszukaj najbardziej motywujące cytaty i przepisz je do natotnika

*Napisz list do siebie

*Stwórz dziennik wdzięczności

*Korzystaj z aromaterapii. Olejki eteryczne o zapachu cytrusów atomatycznie poprawiają nastrój.

Z pewnością lista mogłaby być dłuższa. Każdy z Was z pewnością dopisze swoje propozycje. Bardzo ważne jest, by mieć swoje sprawdzone umilacze, które nie wiążą się z dodatkowymi kilogramami, ale które autentycznie dają nam spełnienie i spokój ducha.

A jakie są Wasze natychmiastowe poprawiacze nastroju?:)

Skomentuj Wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 Komentarze
 • Asia
  27 marca, 2020

  Ja jakiś czas temu stworzyłam sobie taką listę rzeczy, które poprawiają mi humorek i polecam zrobienie jej każdemu!?Bardzo fajnie, że o tym piszesz i dzielisz się swoimi patentami na takie gorsze chwile jak choćby ten czas jakiego teraz doświadczamy!??

  • Magda
   28 marca, 2020

   Asiu, świetnie, że masz taką pozytywną listę, do której zawsze możesz wrócić! Dziękuję za odwiedziny, pięknego weekendu:)

 • Ula - wmojejnaturze.pl
  7 kwietnia, 2020

  Tak, masz rację, media społecznościowe (zwłaszcza w nadmiarze) źle wpływają na ogólny nastrój. A Twoja lista „poprawiaczy humoru” jest bardzo inspirująca. Chyba stworzę sobie własną:)

  • Magdalena
   8 kwietnia, 2020

   Ula, cieszę się, że lista Ci się spodobała. Koniecznie stwórz swoją, od razu humor się poprawia od samego snucia miłych planów;)

Previous
Ustawienie łóżka według Feng Shui
Jak szybko poprawić sobie nastrój?