Święta codzienność

Dodany przez Posted on 2 komentarze

Gdy byłam mała z ogromną fascynacją oglądałam japońskie filmy, w których przedstawiono rytuał picia herbaty. Robiono to w taką czcią i czułością, że zawsze w takich momentach sama pragnęłam napić się tego boskiego naparu.

Zastanawiałam się wtedy, co takiego jest w tej herbacie, że jest wokół niej stworzony tak piękny rytuał. Dziś wiem, że to nie chodzi o samą herbatę tylko to, jak my do niej podejdziemy.

NIE CZEKAJ NA WYJĄTKOWE MOMENTY

Kiedyś, gdy słyszałam, że ktoś ma wyjątkowe lub magiczne życia, wyobrażałam sobie, że w takim razie taka osoba musi mieć fascynujące przygody i niesamowite zwroty akcji. Dziś już zrozumiałam, że to my każdego dnia tworzymy swoją codzienność i właśnie z tej codzienności ukryte są magiczne momenty. Ta codzienność jest naszą świętością. To nasz ogromny dar, przywilej i zarazem obowiązek, by w każdym dniu dostrzegać cud.

Takie podejście całkowicie zmienia podejście do życia. Przestajemy czekać na niesamowite wydarzenia a zaczynamy do najdrobniejszych rzeczy w naszym życiu podchodzić z szacunkiem, czcią i zachwytem. Wówczas cokolwiek dotkniemy , zamienia się w złoto.

PAMIĘĆ WODY

Jeśli chcesz przykład tego, że proste rzeczy mają w sobie święty pierwiastek. Pomyśl o wodzie. To życiodajny płyn, który karmi wszystko na tej Ziemi. Czy wiesz, że woda ma pamięć? Były robione eksperymenty z wodą, które wyraźnie pokazały, że woda inaczej się zachowuje w zależności od tego, jakie uczucia do niej kierujemy i jakich słów używamy.

W eksperymentach do jednej szklanki wody mówiono piękne, wzniosłe rzeczy, wyznawano jej miłość a do drugiej powtarzano brzydkie, ponure słowa. Wyobraźcie sobie, że ta woda, którą otoczono miłością tworzyła pod mikroskopem piękne, regularne kryształy przypominające najpiękniejsze płatki śniegu. Z kolei ta druga miała chaotyczną strukturę, brzydki zapach i mętny kolor. Woda jest tak inteligentna i ma niesamowitą pamięć.

JAK PIĆ WODĘ?

Czy znając wyniki tego badania nadal będziesz nieświadome pić wodę i czytać w tym czasie wiadomości? Pomyśl, że każda myśl, którą generujesz w trakcie picia wody jest przez nią zapamiętywana i trafia do Twego organizmu.

Wodę należy pić świadomie z szacunkiem i wdzięcznością. Uczyń z picia wody lub innego napoju, rytuał, podczas którego generujesz same piękne myśli. Pij z intencją. Na koniec podziękuj wodzie i pomyśl o niej jakieś pozytywny rzeczy, doceń ją, otul czułością.

Jeśli nigdy nie słyszałaś o niezwykłej inteligencji i pamięci wody, możesz być zaskoczona i zdziwiona, że proponuję Ci rozmowę z wodą. Jednak gdy uświadomisz sobie, że każda informacja trafia w niej zawarta trafia do Twego ciała, to łatwiej Ci będzie to robić.

ŚWIĘTE RYTUAŁY

Codzienne rytuały mają w sobie coś niezwykle odświętnego i dostojnego mimo iż wykonujemy je każdego dnia. Jak to możliwe? Chodzi o znaczenie i moc, jaką my sami im nadajemy. Twoim świętym rytuałem może być wszystko, na co masz ochotę. Tam, gdzie skierujesz swoją uwagę, energia będzie podążać.

Moje ukochane rytuały, które wykonuje każdego dnia to: ścielenie łóżka, wietrzenie całego domu, płukanie ust olejem, mycie twarzy lodowatą wodą i masaż rolerem z różowego kwarcu, picie ciepłej wody z cytryną, medytacja z olejkami eterycznymi, joga, zdrowe śniadanie, pisanie wpisów na bloga, przytulanie się do partnera,wieczorne czytanie książek, wieczorny kamień wdzięczności.

Są to czynności, które stały się moimi nawykami, są dla mnie naturalne. Nie oznacza to, że robię je z automatu i nieświadomie. Wręcz przeciwnie. Staram się każdego dnia celebrować każdą rzecz i rozkoszować się nią jeszcze bardziej. Te czynności staram się wykonywać od poniedziałku do piątku. Gdy jestem zmuszona z różnych względów pominąć większość moich rytuałów, czuję się dużo gorzej. To są rzeczy, które służą mojemu ciału i duszy.

WSZYSTKO TO, CO CIĘ OTACZA

Gdy byliśmy mali potrafiliśmy z najprostszych rzeczy stworzyć nasze ukochane zabawki i najbardziej fascynujący świat. Dzieci mają otwarte serca i nieograniczoną wyobraźnię. Mają w sobie moc kreatora, wszystko może stać się takie, jak zadecydują.

To przeświadczenie o tym, że jesteśmy kreatorami swojej rzeczywistości jest w nas zapisane bardzo głęboko. My nadajemy każdej rzeczy wartość lub ją umniejszamy. My nadajemy wartość danej relacji bądź na nią narzekamy. To my tworzymy ze zwykłego śniadania piękną ceremonię pełną wdzięczności bądź jemy w biegu lub w zatłoczonym metrze. My zakładamy piękną sukienkę i układamy bukiet polnych kwiatów na stole bądź chodzimy w dresie i wolimy nie patrzeć na zagracony stół.

CZAS JEST ILUZJĄ

Ponoć czas nie istnieje. Wiele duchowych koncepcji wyraźnie podkreśla, że tak naprawdę czasu nie ma . Liczy się tylko teraz. Wszystko jest w teraz. Jeśli tak, to tym bardziej zasadne staje się podchodzenie z czcią, szacunkiem i świętością do każdej czynności w naszym życiu. W zależności od tej czynności zależy wszystko. Bo wszystko jest w teraz.

Nie nauczyliśmy się doceniać obecnej chwili, bo cały nasz system został tak stworzony, byśmy czekali na coś wyjątkowego. Gdy byliśmy w szkołach, czekaliśmy na przerwę, później na wakacje. Gdy zaczęliśmy pracować, czekaliśmy na weekend, urlop, święta. To nie jest życie, dlatego obecny system rozpada się, musi powstać nowy świat oparty na nowy wartościach. Chodzenie do pracy jedynie w celach zarobkowych musi się zakończyć. Jedynie praca z przestrzeni serca, z powołania ma sens. Praca, w której jesteśmy w teraz, bo mamy tylko tu i teraz.

CZEMU NADASZ DZIŚ SWOJĄ UWAŻNOŚĆ?

Przed Tobą kolejny, piękny dzień. Zastanów się, jak chcesz dziś widzieć siebie? Jakiej czynności chcesz nadać wyjątkowy charakter? Co zasługuje na Twoją uwagę? Sama poczujesz, co dziś wymaga odświętnego potraktowania. Może pora , by z czułością pogłaskać ściany swojego domu i zacząć się z nim przyjaźnie witać po przekroczeniu jego progu? A może to czas, by stworzyć nowy danie, zaprosić rodzinę i zorganizować piknik?

Pamiętaj, Ty tworzysz świętą przestrzeń wokół siebie i Ty nadajesz wszystkiemu wartość.

Czyż to nie piękne? Jak wykorzystasz dziś swą moc?

Skomentuj Wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 Komentarze
 • puch ze słów
  8 sierpnia, 2020

  „wieczorny kamień wdzięczności” – czy możesz rozwinąć myśl ? 🙂
  Od pewnego czasu pijam wodę z glinianego dzbanka, smakuje inaczej – lepiej. Mam podobne codzienne rytuały.
  Przemywasz twarz lodowatą wodą z kranu, czy inny sposób? 😉

  • Magdalena
   9 sierpnia, 2020

   Asiu, kamień wdzięczności to rytuał, który polega na tym, że mam przy łóżku ulubiony kamień( z greckiej plaży) i przed pójściem spać biorę go do ręki i zastanawiam się, za co jestem wdzięczna w danym dniu. Przypominam sobie cały dzień od rana do wieczora. Ostatnio zmodyfikowałam tą praktykę i robię ją bez kamienia.

   Poranna woda z kranu, najważniejsze , by była zimna;) , bo wtedy najlepiej pobudza:)
   Lubię rozwijać swoje rytuały i trochę modyfikować w zależności od pory roku:)

Previous
Pokochaj swoją cykliczność
Święta codzienność