W domu czarownicy – recenzja książki

Dodany przez Posted on 0 Komentarzy

Dziś zapraszam Was na recenzję wyjątkowej książki “ W domu czarownicy”  Arin Murphy- Hiscock. Tak naprawdę każda kobieta ma w sobie coś z czarownicy. Czarujemy za każdym razem, gdy dbamy o swoją domową przestrzeń i gdy przygotowujemy posiłki dla swoich najbliższych.

MAGIA KUCHENNA

Gotowanie i podawanie jedzenia to prawdziwa magia. Wiedziały o tym już Słowianki, które wszystko robiły z piękną intencją. Odnosiły się z ogromnym szacunkiem do darów natury, błogosławiły je i zasilały je swoją energią miłości.

Zauważcie, że gdy przygotowujemy posiłek, często pochylamy się nad kuchnią i emanujemy swoją czakrą serca na swoje potrawy. Dzięki temu do pożywienia dostaje się energia miłości. Oczywiście dzieje się tak tylko wtedy, gdy przyrządzamy posiłki w spokoju i z dobrą energią. Magia nie zadziała, gdy będziemy to robić w pośpiechu, zdenerwowane, zestresowane lub, co gorsza, rozłoszczone.

W książce “ W domu czarownicy” autorka poświęciła trochę uwagii magii kuchennej. Zawarła ciekawe rady, jak dbać o domowe palenisko oraz jak stworzyć kuchenne ołtarze mocy. 

Hiscock nawiązuje też do historii kuchni i podkreśla, jak istotne jest to miejsce w naszym domu. Również nauki feng shui akcentują wyjątkowy charakter tego pomieszczenia. Kuchania jest zwana sercem domu. Zgodnie z feng shui dbanie o czystość i sprawność sprzętów kuchennych jest naszym najważniejszym obowiązkiem. Tam , gdzie są przygotowywane potrawy powinna płynąć zawsze czysta i dobra energia.

RYTUAŁY OCZYSZCZAJĄCE

W książce znajdziecie też dużo gotowych przepisów na oczyszczenie  domu. Poznacie też sposoby na zabezpieczenie progu i ludowe rytuały na oczyszczenie domu. Autorka podpowiada też, w jaki sposób prawidłowo oczyszczać swoją przestrzeń za pomocą ziół i kadzideł. Znalazły się też przepisy na mieszanki kwiatowe, posiłki i napary.

MAGICZNA MOC SŁÓW

Autorka “ W domu czarownicy” wprowadza nas w magiczną przestrzeń słów i zaklęć. Podkreśla, jak w łatwy sposób możemy wpłynać na dobrą energię swojego domu poprzez użycie odpowiednich wyrażeń i błogosławieństw.

Przykładowo przy otwieraniu drzwi, możemy wypowiadać w myślach lub na głos następujące zdanie: “ Niech przez te drzwi wchodzą do domu tylko zdrowie, miłość i radość”. Podczas zamiatania: “ Niech wszelka negatywna i niesprzyjająca energia stąd odpłynie”. Przy gaszeniu światła na koniec dnia: “ Niech ta kuchnia będzie błogosławiona, a my którzy jej używamy, obyśmy zdrowo i bezpiecznie przespali tę noc”.

Oczywiście są to tylko propozycje sentencji, których możemy używać. Najważniejsze, by rezonowały one z nami i byśmy je czuli. Możemy oczywiście tworzyć swoje zdania mocy, które będą dawać nam ochronę, zdrowie i moc. 

TWORZENIE ŚWIĘTEJ PRZESTRZENI

Z książki krok po kroku dowiecie się, jak stworzyć świętą przestrzeń w swoim domu. Poznacie magiczne przepisy na olejki oczyszczające czy też na kadzidło dla przodków. Może zainspirują Was też propozycje zrobienia kulek kadzidlanych lub uszycia przedmiotów mocy i ochrony.  Książka jest bardzo inspirująca i podaje naprawdę bardzo dokładne receptury. Dzięki czemu mamy konkretne przepisy, gotowe do wykorzystania.

“ W domu czarownicy”  Arin Murphy uświadamia nam, jak doniosłą rolę odgrywa w naszym życiu dom i jak mocno wpływa na wszystkie dziedziny naszego życia.  Zgadzam się z autorką, że domostwo jest święte i że “ dbając o nie i utrzymując je w dobrej formie, wzbogacasz jego świętość , a jednocześnie ono udziela Ci błogosławieństwa”.

Zatem dbając o swoją świętą przestrzeń, sprawiamy, że nasze domy nas chronią i zasilają. Dbając o swój dom wyrażamy swoją miłość do siebie.

Skomentuj Wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj jako pierwszy komentarz do tego wpisu.

Previous
W jaki sposób kobieta zasila swojego partnera?
W domu czarownicy – recenzja książki