Czy jesteś gotowa na wolność?

Dodany przez Posted on 2 komentarze

Wolność kusi słodkim smakiem, daje obietnicę nieuchwytnego poczucia wewnętrznego szczęścia. Każdy z nas jej pragnie, ale czy jesteśmy gotowi na prawdziwą wolność?

Wolność mimo iż taka beztroska to wiąże się z koniecznością podjęcia odpowiedzialności za swoje życie. Wolność to stan ducha, to nasze wewnętrzne poczucie.

Wolnym można być wszędzie i w każdym ustroju. Podobnie ze zniewoleniem , gdy człowiek nie czuje w sobie wolności, będzie czuł się uzależniony od systemu, szefa w pracy, mediów. Wciąż będzie szukał przyczyny swoich problemów na zewnątrz. Gdy stajesz się naprawdy wolny, bierzesz całkowitą odpowiedzialność za swoje wybory i nie ma już nikogo, kogo mógłbyś za coś obwinić.

KONIEC ŚWIATA ZEWNĘTRZNYCH AUTORYTETÓW

Ludzie wciąż szukali potwierdzenia swoich prawd na zewnątrz. Zostaliśmy tak wychowani, że to dorośli wiedzieli lepiej, czego potrzebujemy, o jakich porach powinniśmy jeść, co powinniśmy założyć. To spowodowało, że przestaliśmy ufać swojej wewnętrznej prawdzie i daliśmy się ponieść iluzorycznemu poczuciu, że musimy mieć cały system, który wie lepiej.

Ludzie zaczęli ufać rozmaitym instytucjom, takim jak kościoły, służby zdrowia, szkoły czy uczelnie. Nadchodzi czas, w którym te instytucje będą się rozsypywać na naszych oczach niczym domek z kart? Dlaczego? Bo nie są one oparte na prawdzie. Obecnie mamy koniec Ery Ryb i wszystko, co było oparte na kłamstwie, chęci zysku czy manipulacji będzie się rozpadać.

Osoby, które do tej pory zawierzyły zewnętrznym autorytetom tak mocno, że zapomniały o swojej wewnętrznej prawdzie, będą miały ciężką lekcję do przejścia.

CO SIĘ STANIE,GDY BĘDZIESZ WOLNY?

Wolność to odpowiedzialność za siebie, dlatego większość osób lepiej czuje się w roli niewolnika, który grzecznie podąża za wytycznymi państwa i wskazówkami zewnętrznych autorytetów. Niewolnik podąża za tłumem, nie szuka swojej wewnętrznej prawdy, bardziej interesują go pozory i chęć zrobienia na innym pozytywnego wrażenia niż bycie naprawdę szczęśliwym i spełnionym.

WOLNOŚĆ WYMAGA ODWAGI

Tylko ten, kto potrafi wykazać się odwagą, może doświadczyć prawdziwej wolności. Teraz jest czas, który wymaga od nas odwagi. Wiele osób podkreśla, że obecny okres na Ziemi to czasy ostateczne. To czasy, w których musimy podjąć decyzję, jak chcemy dalej żyć? Jakie są nasze wartości? Co jest priorytetem? Co już nam nie służy? Co się nie sprawdziło?

Na te wszystkie pytania każdy z nas powinien uczciwie sobie odpowiedzieć.

MY TWORZYMY NOWY ŚWIAT

Nowy świat nie pojawi się sam, to my go tworzymy w każdej sekundzie naszego życia poprzez nasze myśli, intencje, słowa i działania. Wolność to kluczowa cecha, która teraz jest nam tak bardzo potrzebna, ale wolność wypływa z naszego wnętrza. Wolność nie ma nic wspólnego z tym, co jest w świecie zewnętrznym, dlatego bez względu na to, co dzieje się w kraju czy na świecie, powinniśmy być wolni wewnętrznie.

Wolni wewnętrznie, czyli wolni od przywiązań, uzależnień, stereotypów, wolni od manipulacji, wolni od sztuczek, które są stosowane, byśmy byli posłużnymi konsumentami.

Wolność to bardzo szeroko pojęcie. Wolność dla mnie jest kluczową wartością w życiu. Wolność to stan, który nikt nie jest w stanie Ci zabrać. Nie musisz nigdzie jechać, by jej doświadczyć. Nie musisz mieć więcej pieniędzy, przyjaciół czy większego domu, by ją poczuć. Wolność zawsze była w Tobie i będzie. Musisz tylko sobie przypomnieć, kim naprawdę jesteś.

Jesteś piękną, wolną istotą. Gdy o tym zapomnisz, wejdź w siebie, w stan medytacji i przypomnij sobie, że swoją esencję. Nie daj sobie wmówić, że jest inaczej. Nikt Ci nie jest w stanie jej odebrać, tylko Ty sam możesz się jej pozbawić, gdy przestaniesz ufać sobie.

A czym jest dla Was wolność?

Skomentuj Wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 Komentarze
 • justamoments.pl
  29 września, 2020

  Piękny wpis. I zgadzam się całkowicie. Wolność także dla mnie jest wartością nadrzędna. podobnie jak prawda, szczerosc, uczciwość. To one w jakiś sposób zawierają sie w wolności, wg.mnie. Życie w zgodzie ze sobą, w swojej prawdzie, w czystości intencji i serca.

  • Magda
   29 września, 2020

   Justynko, dziękuję:) Cieszę się, że podobnie postrzegamy wolność, pozdrawiam ciepło:)

Previous
Co oznacza Księżyc w horoskopie osobistym?
Czy jesteś gotowa na wolność?