Święta żeńskość. Sekret kobiety

Dodany przez Posted on 2 komentarze

Dziś zapraszam Was na recenzję wyjątkowej książki Marka Tarana “ Święta żeńskość. Sekret kobiety”. To książka, która jest niczym magiczna podróż w poszukiwaniu utraconego klejnotu. To pozycja, która powinna przeczytać każda kobieta bez względu na wiek.

STŁAMSZONA MOC KOBIETY

W swojej najnowszej książce Marek Taran ujawnia wiele sekretów dotyczących kobiecości. Autor odwołuje się do historii, licznych mitów, baśni czy tradycji.  Pokazuje, jak na przestrzeni dziejów skutecznie niszczono kobiecą siłę. Możni tego świata od zawsze doskonale zdawali sobie sprawę z ogromnej mocy kobiet. Kobieca wrażliwość, empatia i połączenie z sercem było bagatelizowane, wyśmiewane i zostało uznane za oznakę słabości.

Świat zdominowała uszkodzona energia męska oparta na ograniczonym umyśle i ciągłej chęci kontroli, dominacji i wyzysku. Żeńska moc została stłamszona, kobiety zapomniały o swej niebywałej sile. Na szczęście to zaczyna się powoli zmieniać. Świadomość kobiet z dnia na dzień rośnie. Kobiety budzą się z długiego snu i zaczynają rozumieć swoją misję. 

SEKRET PODWÓJNEJ RÓŻY

Marek Taran w swej najnowszej książce ujawnia sekret podwójnej, mistycznej róży.  Biała róża to serce kobiety, a czerwona to jej łono.  Według dawnych przekazów, o których wspomina autor, gdy w kobiecie zakwitną dwie róże, wówczas ludzkość może odzyskać utracony raj. 

Biała róża może zakwitnąć tylko wtedy, gdy w sercu kobiety pojawia się czysta, bezwarunkowa miłość.  Miłość, która nie ma nic wspólnego z zauroczeniem czy zakochaniem. Czyta miłość nie jest również związana z poświęcaniem się dla innych. 

Czerwona róża jest związana z krwią menstruacyjną, która kiedyś była nazywana mądrą krwią czy czystym rubinowym światłem. Naszym zadaniem jest wrócić do dawnej wiedzy, przypomnieć sobie, że nasza menstruacja nie jest niczym nieczystym, odrażającym czy wstydliwym. Jest naszą ogromną siłą. Gdy połączymy siłę łona i serca, nasz świat przejdzie na wyższy wymiar.

POTRÓJNA BOGINI

Czy wiecie, jak w dawnych kulturach nazywano kobietę? Marek Taran ujawnia, że używano nazwy Potrójna Bogini.  Dziewica, Oblubienica i Wiedźma.  Każda z tych nazw jest przypisana nie tylko konkretnemu okresowi w życiu kobiety, ale jest nacechowaną inną energią.  Te energie mogą się budzić w kobietach na różnych etapach życia. Dziewica to biała moc czystości. Oblubienica jest związana z czerwoną mocą kreacji. Z kolei Wiedźma jest połączona z czarną mocą transformacji. Gdy połączymy te trzy jakości w całość, otworzy się niezwykły świat energii i zostanie przywrócony naturalny porządek, ład i miłość.

BAŚNIOWA NARRACJA 

W “Świętej żeńskości” autor prowadzi baśniową formę narracji. W celu lepszego zrozumienia, przedstawia różne informacje za pośrednictwem zwierząt z zaczarowanego lasu. Dzięki takiemu zabiegowi książka staje się jeszcze bardziej niezwykła i magiczna.  

Czytając ją czułam się tak, jakbym weszła do tego lasu i wciąż odkrywała nowe klejnoty. Marek Taran ujawnia przed nami wiele fascynujących i mistycznych prawd dotyczących linii żeńskiej.  Odkrycie prawdy jest tożsame z powrotem do domu. Wiąże się też z początkowym szokiem, smutkiem, często niedowierzaniem. Jednak te uczucia są potrzebne, by później mogła zagościć świadomość i rosnąca wewnętrzna siła i mądrość.

 TAJEMNICA ŚWIĘTEGO GRAALA

Czy słyszałyście kiedyś o tajemnicy Świętego Graala? Czy dotarłyście kiedyś do informacji, czym w istocie jest ów pożądany i poszukiwany klielich? Moje Drogie, odpowiedź na to pytanie znajdziecie w najnowszej książce Marka Tarana “ Święta żeńskość. Sekret kobiety”. 

Dowiecie się też, dlaczego kiedyś kobiety szyły sobie trójwarstwowe spódnice, z jakiego powodu podaje się nam przekłamany obraz kobiecej menopauzy oraz jakie kamienie noszą w sobie tajemnicę kobiety.

Książkę czyta się bardzo szybko. Podczas lektury wielokrotnie wracałam do niektórych fragmentów czy opowieści. Na końcu chciałabym się z Wami podzielić pewną historią o Bogach, która została przytoczona na kartach “ Świętej żeńskości”. Niech ta opowieść będzie podsumowaniem mojego dzisiejszego wpisu.

Bogowie nie chcieli , by ludzie odkryli swoją moc. Postanowili ją ukryć. Zaczęli się zastanawiać, gdzie byłoby najlepsze miejsce:

– Ukryjmy ją na szczycie góry, ludzie nigdy tam nie dotrą – mówi jeden z Bogów

– Obawiam się, że mogą tam jednak wejść – odpowiada drugi

– Ukryjmy ją więc na dnie oceanu .

– Również tam mogą dotrzeć – ripostuje trzeci. – Ukryjmy ją więc tam, gdzie nigdy nie będą szukać – we wnętrzu człowieka.

Marek Taran dodał jeszcze do tej opowieści jedno zdanie. Pozwolicie, że go zacytuję: 

“ Największy sekret ludzkiej mocy ukryjmy w kobiecie. Spowodujemy jednocześnie, aby nie tylko nikt nie dotarł do tego sekretu, ale aby był on systematycznie niszczony”.

Polecam Wam z całego serca tę książkę. Marzy mi się, by kobiety dzieliły się z innymi siostrami tak cennymi pozycjami i by nasza moc i świadomość rosły w siłę. 

Jeśli szukacie prezentu dla innej kobiety, “Święta żeńskość. Sekret kobiety” będzie idealnym wyborem. Książkę możecie zamawiać na stronie www.marektaran.pl

Słyszałyście o tej pozycji? Zachęciłam Was do lektury? Dajcie znać w komentarzach.

 

Skomentuj Wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 Komentarze
 • Monika
  8 marca, 2021

  Mam tę książkę od grudnia, zamówiłam w przedsprzedaży. Też napiszę o niej na swoim blogu. Książka jest zwieńczeniem tego co wcześniej słuchałam – webinary Marka Tarana czy wywiady z nim. Polecam także wykłady jego żony Anny.

  • Magdalena
   9 marca, 2021

   Monika, ja też zawsze chętnie słucham wykładów i wywiadów z Markiem Taranem. Mimo iż interesowałam się tą tematyką, to jednak z książki dowiedziałam się jeszcze o kilku intrygujących rzeczach. Dziękuję za Twoje polecenie:) Pozdrawiam ciepło:)

Previous
Na jakim etapie życia jesteś?
Święta żeńskość. Sekret kobiety