Co oznacza Księżyc w horoskopie osobistym?

Gdy ludzie myślą o astrologii, pierwsze skojarzenie, które przychodzi im do głowy jest związane ze znakami zodiaku. Znak zodiaku odzwierciedla, w jakim położeniu było nasze Słońce w momencie naszych narodzin. Jednak ta wiedza jest niewystarczająca, by opisać naszą naturę , charakter czy predyspozycje, dlatego horoskop indywidualny dostarcza nam dużo większych możliwości, bo widzimy na nim układ wszystkich planet w momencie naszego przyjścia na świat.

Dziś chciałabym Wam przybliżyć, za co odpowiada Księżyc i co symbolizuje w naszym kosmogramie.

Księżyc, czyli podświadomość

Księżyc symbolizuje to, co ukryte i nieuświadomione. O ile jesteśmy w stanie dobrze zobaczyć nasze cechy słoneczne, czyli znaku zodiaku, to trudniej nam dostrzec nasza Księżycową naturę.

Księżyc mówi o naszych naturalnych, instynktownych odruchach. Wskazuje na obszar, który jest dla nas naturalny. To obszar, w którym czujemy się bezpiecznie. Księżyc pokaże nam też, gdzie na poziomie podświadomym, nieuświadomionym nas ciągnie, gdzie będziemy czuć się jak w domu.

Księżyc – symbol matki i płodności

Kolejne znaczenie Księżyca związane jest z naszą mamą. Znak zodiaku, w którym występuje Księżyc pokazuje także naszą rodzicielkę. W zależności od tego, jaki to znak oraz jakie tworzy aspekty z innymi planetami, możemy ocenić, jak wygląda relacja danej osoby z mamą.

Przykładowo, gdy Księżyc danej osoby znajduje się w Lwie, możemy wywnioskować, że jej mama jest dobroduszna, otwarta, hojna. To typ mamy, która jest tolerancyjna, łaskawa, na wiele pozwala. Nie ogranicza nas, daje dużo z siebie. Czujemy się przez nią kochani i zaopiekowani.

Z kolei gdy ktoś ma Księżyc w Koziorożcu, mama jest już zupełnie inna. To typ wymagającej kobiety, która lubi mieć kontrolę nad swym dzieckiem. Bardzo dba, by wpoić mu zasady dobrego wychowania, dyscyplinę. Taka mama jest bardzo szczera w stosunku do swego dziecka, często zwraca mu uwagę, nie szczędzi krytyki.

Czy dziecko będzie postrzegać  mamę jako osobę kochającą czy nie zależy również od układu Księżyca z innymi planetami. Gdy Księżyc tworzy aspekty negatywne, jak kwadratura czy opozycja poczucie bycia kochanym będzie niepełne. Z kolei gdy mamy koniunkcje Księżyca z pozytywnymi planetami jak Jowisz czy Wenus, będziemy czuć się bardzo dobrze w takiej relacji.

Księżyc, czyli nasze życie wewnętrzne

Pozycja Księżyca mówi też o tym, czy czujemy się szczęśliwi sami ze sobą. Wskazuje, jaki mamy świat wewnętrzny. Świat, którego nikt nie widzi. Czy w tym ukrytym świecie panuje szczęście, poczucie spełnienia, spokój czy może napięcia, ciągła złość i niezadowolenie?

To możemy odczytać z horoskopu indywidualnego. Gdy ktoś ma Księżyc połączony z ciężkimi planetami, jak Saturn czy Pluton, jego życie wewnętrzne nie będzie spokojne i łagodne. Gdy Księżyc tworzy aspekty z wybuchowymi i wywrotowym Uranem, możemy się spodziewać, że taka osoba może być bardzo wybuchowa, nieprzewidywalna, szalona. Z drugiej strony może być bardzo oryginalna, stawiająca na swoim i robiąca wszystko po swojemu.

Reasumując, najważniejsze znaczenia Księżyca to podświadomość, życie wewnętrzne, matka i płodność.

Planuję napisać dla Was, jak zachowuje się Księżyc w poszczególnych znakach zodiaku. Dajcie znać w komentarzach, czy interesuje was taki wpis. Mam nadzieję, że trochę przybliżyłam Wam znaczenie Księżyca w horoskopie osobistym.

Chcesz sprawdzić, w jakim znaku znajduje się Twój Księżyc? Chcesz poznać swój potencjał i przeznaczenie swojej duszy?Możesz zamówić u mnie swój indywidualny horoskop robiony na podstawie Twojej dokładnej daty urodzenia. Zapraszam Cię do kontaktu.

Podziel się

Dodany przez

Skomentuj Wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 Komentarze
 • Ania
  Wrzesień 2, 2020

  O tak tak, czekam na taki wpis.
  Ja mam Słońce i Księżyc w tym samym znaku. Z chęcią poczytam też o takim układzie.

  • Magdalena
   Wrzesień 2, 2020

   Aniu, dziękuję za komentarz:) Masz bardzo ciekawy układ:) Pozdrawiam cieplutko:)

 • puch ze słów
  Wrzesień 2, 2020

  Tak bardzo mnie interesuje i czekam z przyjemnością. Księżyc ma na nas wpływ, zwłaszcza na kobiety… 😉

  • Magdalena
   Wrzesień 2, 2020

   Asiu, oj ma 😉 Dzięki za komentarz, stworzę taki wpis wkrótce, pozdrawiam księżycowo:)

 • Angelika
  Wrzesień 3, 2020

  Czekam na taki wpis! Jestem ciekawa:)

  • Magda
   Wrzesień 6, 2020

   Angelika, dzięki za komentarz:) będzie wkrótce. Pięknego weekendu:)

 • Anna
  Październik 19, 2020

  Tak poproszę taki wpis 🙂 dziekuje za to co mogę czytać ❤🙏

  • Magda
   Październik 19, 2020

   Aniu, dobrze, dziękuję za Twoją opinię, pozdrawiam ciepło:)