Każdego dnia podaruj sobie CUD

Dodany przez Posted on 0 Komentarzy

Za nami święta, czas cudów i magii. Mam dla Ciebie dobrą wiadomość, nie musisz czekać na ten wyjątkowy okres w roku, by doświadczać cudów. Możesz je sama sobie podarować każdego dnia. Dziś chciałam Cię zachęcić , byś wprowadziła praktykę CUD do swojego codziennego życia. 

NA CZYM POLEGA PRAKTYKOWANIE CUDU?

CUD to skrót od ciała, umysłu i duszy. Gdy zadbamy o te wszystkie elementy, w naszym życiu naturalnie zaczną się pojawiać cuda. Przede wszystkim zmieni się nasza definicja cudów. Po prostu każdy nasz dzień stanie się jednym, wielkim cudem.

Dlatego gorąco zachęcam Cię, byś każdego dnia znalazła czas, by zadbać o ciało, umysł i duszę. To nie muszą być długie praktyki. Liczy się Twoja systematyczność i to, czy faktycznie będą to rzeczy dopasowane do Ciebie i Twoich preferencji.

CO ROBIĆ W RAMACH PROJEKTU CUD?

Zacznijmy od ciała. Jeśli dasz swojemu ciału każdego dnia uwagę oraz wprowadzisz aktywność fizyczną, odczujesz już ogromną różnicę w swoim samopoczuciu. 

Najważniejsze, by ta aktywność sprawiała Ci radość i satysfakcję. Nigdy nie zmuszaj się do sportu, który nie daje Ci poczucia szczęścia. Wystarczy nawet 15-30 minut dziennie. Możesz pójść na spacer, potańczyć, poskakać do ulubionej muzyki, poskakać na skakance, pójść na basen. 

Dodatkowo zachęcam Cię, byś chociaż raz w ciągu dnia zatrzymała się i zadała sobie pytanie, jak się czuje moje ciało? Możesz też podczas wykonywania codziennych czynności na chwilę oderwać się od nich i skupić swoją uwagę na ciele. Zaobserwuj, czy jest spięte, rozluźnione, zobacz, swój oddech, poczuj, czy jesteś w danym momencie odpowiednio nawodniona.

Jeśli poczujesz, że ciało jest napięte, zmęczone, a wzrok zmęczony komputerem, to doskonały moment, by wstać od niego, wziąć kilka głębokich wdechów, wydechów i wysłać energię miłości do swojego ciała.

SPA DLA DUSZY

Kolejnym elementem jest Twoja dusza. Im częściej będziesz nawiązywać z nią połączenie, tym będziesz odczuwać większą radość i spełnienie. Twoja dusza czeka aż usłyszysz jej głos, jest on bardzo subtelny i delikatny, dlatego łatwo go przeoczyć i zbagatelizować. By tak się nie stało, każdego dnia pamiętaj, by połączyć się ze swoją duszą.

Dla mnie najlepszym sposobem, który praktykuję każdego dnia jest medytacja. Podczas medytacji naturalnie łączysz się ze swoją duszą.Do mnie przychodzą często ciekawe wizje, pomysły i perspektywy. Gdy już uda mi się uspokoić rozpędzony umysł, czuję swoją boską istotę i wszystko przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie. Zaczynam się rozkoszować byciem w “ tu i teraz”, czuję wtedy prawdziwy błogostan, słyszę przekazy od duszy.

Medytacja to oczywiście nie jedyny sposób na połączenie się ze swoją duszą. Podążanie za swoją pasją, to nic innego jak łączenie się ze swoją duszą. Chodzi o to, byś każdego dnia zadała sobie pytanie, co teraz mnie rozpala? Jaka aktywność doda mi skrzydeł? To może być malowanie, tańczenie, pisanie opowiadań, szycie, dekorowanie, przyswajanie nowej wiedzy i mnóstwo innych rzeczy.

Najważniejsze, byś każdego dnia zatrzymałą się i zadała sobie to pytanie, a następnie za tym poszła. Niech troska o połączenie z Twoją duszą stanie się dla Ciebie priorytetem, a zobaczysz, jakie cuda zaczną pojawiać się w Twoim życiu.

GIMNASTYKA DLA UMYSŁU

Nasz umysł powinien być aktywowany każdego dnia, najlepiej poprzez robienie nowych rzeczy bądź robieniem ich w nowy sposób. To mogą być proste rzeczy, na przykład mycie zębów inną ręką, chodzenie do pracy inną trasą, jedzenie innych rzeczy czy też wykonanie innego makijażu niż zazwyczaj  czy stworzenie całkiem nowej stylizacji. 

Dla naszego umysłu doskonała będzie każda kreatywna czynność, jak stworzenie swojego autorskiego przepisu, napisanie artykułu, wiersza, udekorowanie domu, stworzenie swojego bukietu czy nawet porozmawianie z bliską osobą w zupełnie inny sposób.

Gdy wykonujemy rzeczy w inny sposób, w mózgu tworzą się zupełnie nowe ścieżki neuronowe dzięki czemu Twój mózg może stale się rozwijać, a to wpływa między innymi  na Twoje zdrowie i długość Twojego życia.

Jak widzisz, to nie muszą być pracochłonne czynności. Ważne byś każdego dnia podarowała sobie uważność i chwilę wytchnienia. W takich momentach będziesz mogła zadać sobie pytanie, czego teraz potrzebuje moje ciało, umysł i dusza?  Ten krok jest najważniejszy – uważność. To dzięki niej będziesz mogła zadbać o praktykowanie CUDU.

Daj sobie najpiękniejszy prezent jakim jest holistyczna troska o Twój dobrostan. Tylko Ty możesz dać sobie uwagę, miłość i troskę. Poprzez dbanie o ciało, umysł i duszę zaczniesz odczuwać coraz większy spokój, harmonię i błogostan. Będzie w Tobie coraz więcej akceptacji, zaufania i otwartości. 

Świat zewnętrzny przestanie Cię niepokoić i wytrącać z równowagi. Z dnia na dzień staniesz się zupełnie nową, najlepszą wersją siebie głęboko połączoną ze swoją boską esencją. 

Mam nadzieję, że zachęciłam Cię do praktykowania CUDU:) Daj znać w komentarzu, czy planujesz wprowadzić tą nową technikę do swojego życia.

Skomentuj Wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj jako pierwszy komentarz do tego wpisu.

Previous
Na jakiej linii czasu się znajdziesz? Recenzja książki „Płomienna gwiazda”.
Każdego dnia podaruj sobie CUD