Ascendent, czyli Twoje drugie ja

Dodany przez Posted on 0 Komentarzy

W horoskopie urodzeniowym mamy cztery główne osie. Ascendent, Descendent, Medium Celi , Imum Celi. Każda oś ma przypisane konkretne znacznie. 

Ascendent określa nas samych, Descendent opisuje relacje z innymi ludzmi. Z kolei Medium Celi określa naszą pracę, karierę.  Imum Celi mówi o naszych korzeniach, domu rodzinnym.

Dziś chciałabym Wam przybliżyć oś Ascendent. Mówi się, że ta oś symbolizuje nasze drugie ja.

JAK CIĘ WIDZĄ INNI?

Ascendent mówi o tym, jak jesteśmy  postrzegani przez inne osoby. Jest to swego rodzaju maska, która jest widoczna dla świata zewnętrznego. Możemy mieć Słońce( czyli nasz znak zodiaku) w silnym Lwie, ale jeśli Ascendent mamy przykładowo w Rybach i w koniunkcji z Neptunem, to inni nie będą nas postrzegać przez pryzmat nie  Lwa tylko Ryby.

Ascendent to taka nasza wizytówka dla świata zewnętrznego. Gdy ktoś nas poznaje, w pierwszej kolejności zobaczy właśnie nasz Ascendent, a nie słoneczny znak zodiaku.

JAK JA WIDZĘ SIEBIE?

Ciekawe jest to, że my również postrzegamy swoją osobę poprzez Ascendent. To znaczy  podświadomie mocno się z nim utożsamiamy i taką wersję siebie pokazujemy innym. Wydaje się nam , że jesteśmy tacy, jak nasz Ascendent i będziemy się starali pokazywać światu właśnie tę naturę.  Jednak należy pamiętać, że Ascendent to jedynie nasza wizytówka dla świata, nasza prawdziwa natura może się znacznie od niej różnić i dochodzi do głosu, gdy nie pokazujemy się innym.

ASCENDENT, CZYLI WYGLĄD ZEWNĘTRZNY

Ascendent mówi też o wyglądzie zewnętrznym danej osoby. Przykładowo, gdy jakaś kobieta ma Ascendent w Wodniku to możemy się spodziewać u niej dużych, pięknych oczu i szczupłej budowy ciała.  Z kolei jeśli ktoś ma Ascendent w Raku czy w Wadze, będzie miał bardziej zaokrąglone ciało. Rakiem rządzi Księżyc, który naturalnie każdego miesiąca się zaokrągla, a Wagą rządzi Wenus, bogini piękna, harmonii. Bogini, która lubi się rozpieszczać, dobrze zjeść. Osoba z Ascendentem w Wadze ma bardzo ładne, harmonijne rysy twarzy, podobnie jak osoba, która ma tam Byka, bo Bykiem również włada piękna Wenus.

Reasumując, Ascendent mówi o naszej budowie ciała i rysach twarzy. Pokazuje, jak postrzegają nas inni i jak my chcemy prezentować się innym. Wskazuje, z jakim typem osoby utożsamiamy siebie i jak chcemy być odbierani przez innych.

W następnych wpisach postaram się Wam przybliżyć pozostałe osie.

Jeśli chcesz sprawdzić, gdzie znajdujemy się Twój Ascendent, musisz znać dokładną datę urodzenia wraz z godziną.  Wejdź na stronę www.astro -charts.com. Wystarczy, że wpiszesz dane i pojawi się Twój urodzeniowy kosmogram. Tam, gdzie jest zaznaczony symbol Asc, znajduje się  Twój Ascendent.

 Chcesz otrzymać dokładną analizę swojego horoskopu wraz z konsultacją online? Zapraszm Cię do kontaktu:)

 

Skomentuj Wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj jako pierwszy komentarz do tego wpisu.

Previous
Jak wejść w pole serca?
Ascendent, czyli Twoje drugie ja