Rytuały na pełnię Księżyca

Dodany przez Posted on 4 komentarze

Pełnia to wyjątkowy czas, gdy Słońce znajduje się w opozycji do Księżyca. Mam szczególny stosunek do tej fazy ponieważ urodziłam się właśnie podczas takiego aspektu.

Pełnia sprawia, że odczuwamy wszystko bardziej intensywnie, zarówno doznania cielesne jak i emocjonalne. Mówi się, że podczas pełni jest najwięcej porodów i zabójstw.  Ciężko jest zasnąć w nocy, ja również często miewałam z tym problem, ale na szczęście, gdy zaczęłam bardzo wcześnie wstawać,  sytuacja się poprawiła.Z całą pewnością tej fazie Księżyca nie można odmówić mocy.

Jak najlepiej wykorzystać ogromny potencjał pełni? Warto w tym dniu skorzystać z tej wyjątkowej energii i wykonać kilka rytuałów. Oto kilka propozycji:

OCZYSZCZANIE CIAŁA

Pełnia to doskonały czas, by oczyścić swoje ciało. W tym czasie nasze ciało  ma możliwość wchłonięcia znacznie większej ilości substancji odżywczych. Jak sama nazwa wskazuje, gdy zjemy w tym dniu za dużo, będziemy czuć się niekomfortowo. Łatwo w tej fazie o nadmierny apetyt i spożywcze szaleństwo , dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie post sokowy , wodny lub dieta składająca się z samych owoców i warzyw.  Wybierz metodę dopasowaną do Twojego stylu życia, poczuj, która z Tobą rezonuje.

Post sokowy polega na tym, że przez cały dzień pijesz świeżo wyciskane soki z owoców i warzyw. Nie musisz się ograniczać, pij tyle, ile potrzebujesz, ale warto już 3- 4 godziny przed snem zakończyć picie soków, by przygotowywać się do trybu nocnego i całkowicie dać odpocząć swojego organizmowi.

KSIĘŻYCOWA KĄPIEL

Kąpiel podcza pełni będzie smakować absolutnie wyjątkowo. Dobrze wykonać taki rytuał z konkretną intencją, wtedy nabierze większej mocy.

Niech Księżycowa kąpiel będzie magiczna i pozwoli Ci poczuć prawdziwą błogość. Do kąpieli dodaj swoje ulubione olejki eteryczne, zapal naturalne świece, włącz nastrojową muzykę. Na wannie możesz postawiać kryształy i kwiaty. Gdy masz zasuszone płatki róż lub zioła również możesz je wykorzystać do kąpieli. Cudownie by było, gdy taka kąpiel odbyła się wieczorem przy oknie, byś mogła podziwiać pełnię. Jeśli nie jest to możliwe, kąpiel może się odbyć o dowolnej porze. Taki rytuał poczujesz mocniej niż zwykle i z pewnością zapewni Ci on poczucie błogości. 

Ja niestety nie mam wanny, ale jeśli Ty masz to szczęście, to naprawdę warto dziś zaserwować sobie taką przyjemność. Wyobrażaj sobie, jak woda oczyszcza wszystko to, co już Ci nie służy, a po kąpieli poczujesz się lekka i szczęśliwa.

OCZYSZCZANIE PRZESTRZENI

Wraz z oczyszczaniem ciała dobrze by było oczyścić swoją przestrzeń. Ja uwielbiam sprzątać, czuję się później tak lekko i napełnia mnie wewnętrzne poczucie zadowolenia z siebie i z mojej uporządkowanej, pachnącej przestrzeni.

Pełnia to doskonały czas, by pożegnać się z rzeczami, które nam już nie służą. W tym czasie posprzątaj najlepiej, jak potrafisz, na koniec spraw sobie prezent i kup piękne, świeże kwiaty i  użyj olejków eterycznych. 

 

WYSTAWIENIE KRYSZTAŁÓW NA ŚWIATŁO KSIĘŻYCA

Wieczorem doładuj swoje kryształy i wystaw je na księżycowe światło. Blask pełni oczyści je z negatywnej energii i ponownie obudzi w nich siłę i moc. Zostaw swoje kryształy na całą noc, a rano poukładaj tak, jak podpowie Ci intuicja. Sprawdź wcześniej, czy Twoje kryształy powinno się ładować na Słońcu czy podczas księżycowych nocy.

MIŁOŚĆ PRZY BLASKU KSIĘŻYCA

Pełnia to idealny moment na miłość. W związku z tym, że nasze zmysły są wyostrzone, jesteśmy  bardziej podatni na dotyk, miłe słowa i wszelkie doznania cielesne. Warto to wykorzystać na romantyczną noc ze swoim partnerem. Na pewno będzie wyjątkowa i magiczna:)

NAWIĄŻ KONTAKT Z KSIĘŻYCEM

Dziś Księżyc wygląda naprawdę wyjątkowo i okazale. Warto celebrować  jego piękno. W książce “ Księga wewnętrznego piękna” znalazłam informację o starej technice jogi, zwanej trataką, która polega na stałym obserwowaniu księżyca lub płomienia świecy. Wykonujemy to, by przyszła do nas jasność widzenia oraz wewnętrzna mądrość. Warto dziś poświęcić trochę czasu na wpatrywanie się w blask Księżyca. Poczuj, jak podczas tej czynności, umysł się wycisza, następnie zamknij oczy i wyobraź sobie w myślach Księżyc.  Możesz też go pozdrowić , wysłać miłość i poprosić o wszelką obfitość. Pełnia to czas kulminacji, obfitości.Obserwuj swoje uczucia. Wyobraź sobie, że jesteś częścią Wszechświata, bezpieczna i otulona miłością. 

KSIĘŻYCOWE REFLEKSJE

Dzisiejsz pełnia jest szczególna, bo to ostatnia pełnia w tym roku. Dodatkowo Księżyc znajduje się w swoim znaku, czyli w Raku. Ten dzień sprzyja temu, by snuć refleksje na temat swojego życia. Jest idealny na bliskość, czułość, wdzięczność i spotkania rodzinne. Mogą pojawić się emocje i to też jest właściwe.

Warto podsumować rok 2020 i zastanowić się, czego już nie chcemy. Jakie nawyki i schematy myślowe zostawiamy, a jakie chcemy nabyć? Co się udało? Za jakie lekcje jesteśmy wdzięczni?  Czego nauczyliśmy się w tym roku? 

Kolejny rok za nami, a my zostaliśmy wzbogaceni o nowe doświadczenia, większą świadomość i mądrość. Możemy to wszystko wykorzystać w przyszłym roku. Czy to nie wspaniałe?:)

Jak Wam się podobają księżycowe rytuały? Czy skusicie się na któryś? A może macie jeszcze inne propozycje? Dajcie znać w komentarzach. 

Pięknej pełni:)

 

Skomentuj Wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 Komentarze
 • puch ze słów
  30 grudnia, 2020

  Nie wiedziałam że podczas pełni dobrze jest sprzątać i oczyszczać wszystko – no to się dowiedziałam, dzięki! 🙂 Dobrego Nowego Roku!

  • Magdalena
   30 grudnia, 2020

   Asiu, dla Ciebie również pięknego przejścia do 2021 roku ! Niech przyniesie nam wszystkim obfitość ! Zapomniałam dodać, ze w pełnię warto prosić o obfitość właśnie:)

 • Magdalena
  2 stycznia, 2021

  Wszystkiego co najlepsze w nowym roku.
  Świetne pomysły, dobre do wykorzystania nie tylko podczas pełni księżyca. Dieta sokowa, relaksacyjna kąpiel, porządki czy refleksje zawsze potrafią w cudowny sposób wpłynąć na nasz nastrój.

  • Magda
   3 stycznia, 2021

   Magdalena, cieszę się, że masz podobne odczucia:) Wszystkiego dobrego w nowym, cudownym roku!

Previous
Jaki będzie 2021 rok?
Rytuały na pełnię Księżyca