Na jakim etapie życia jesteś?

Czy słyszałaś kiedyś takie powiedzenie “ 7 lat tłustych i 7 lat chudych”? Czy wiesz, skąd ono się wzięło? W horoskopie osobistym wyróżniamy cztery ćwiartki astrologiczne. To, w jakiej ćwiartce się obecnie znajdujesz wyznacza planeta Saturn. Otóż Saturn przebywa średnio w każdej z ćwiartek około 7 lat. W zależności od tego, gdzie znajduje się ta planeta, możemy określić, na jakim etapie życie się znajdujemy i jakie jakości będą w nim najważniejsze.

Astrologia wyraźnie pokazuje, że na wszystko jest odpowiednie miejsce i pora. Możemy wyróżnić 4 ćwiartki astrologiczne. Każda z nich jest przeznaczona do zupełnie innych aktywności. Czasami chcielibyśmy przyspieszyć pewne wydarzenia. Wolelibyśmy uniknąć oczekiwania, niepewności. Często bywamy niecierpliwi i chcielibyśmy mieć efekty naszych starań natychmiast. Astrologia uczy nas cierpliwości i pokory. 

Poniżej opisałam, czym charakteryzują się poszczególne ćwiartki.

I ćwiartka astrologiczna –  To sytuacja, w której Saturn schodzi nam pod nasz Ascendent. To czas odosobnienia i wglądu w siebie. Bardzo często ludzie w tym okresie wyprowadzają się na wieś lub do mniejszych miejscowości. Kobiety często zachodzą w ciążę i zajmują się macierzyństwem. Jest to czas wycofania się ze świata zewnętrznego. W tej ćwiartce nie pociągają nas liczne spotkania towarzyskie, imprezy czy robienie kariery. Czujemy się trochę wyobcowani, tak jakbyśmy byli za szybą.

Prace , które mamy w tym czasie często są poniżej naszych prawdziwych możliwości. Ten czas nie sprzyja karierze i biznesom. To okres na lepsze poznanie i zrozumienie siebie. Jesteśmy tu przymuszeni, by przyjrzeć się swojemu dotychczasowemu życiu i odpowiedzieć sobie na fundamentalne pytania. To czas, który jest postrzegany jako ciężki, ale jest nam bardzo potrzebny. Dzięki niemu możemy wiele się nauczyć. W tym okresie często ludzie interesują się duchowością, ezoteryką, psychologią, zdrowym jedzeniem. Warto podejść do niego ze spokojem i wykorzystać jak najlepiej na rozwijanie siebie.

II ćwiartka astrologiczna –  To czas, gdy zaczynamy wychodzić do ludzi. W tym okresie wzrasta nasze poczucie wartości. Czujemy, że chcemy dzielić się z innymi swoimi zasobami. Dzięki I ćwiartce nakarmiliśmy swoje wnętrze, byliśmy długo w odosobnieniu i teraz potrzebuje kontaktów z innymi. Zaczynają się pojawiać nowe możliwości, sytuacje i okoliczności sprzyjające naszym planom. Zaczyna nam się żyć lżej i radośniej. Chętnie pokazujemy światu swoje talenty, czujemy się zadowoleni i spełnieni. Pojawia się z nas nadzieja. To bardzo pozytywna ćwiartka, która sprzyja relacjom, pracy zawodowej i finansom.

III ćwiartka astrologiczna –  Ta ćwiartka jest nacechowana licznymi wyzwaniami. Ten optymizm i wiara we własne możliwości może trochę osłabnąć. W tym czasie orientujemy się, że strategie działania, które kiedyś się sprawdzały, już straciły na ważności. Jesteśmy zmuszani do tego, by szukać nowych dróg i sposobów postępowania. Napotykamy na przeszkody. Wszystko to dzieje się po to, by stale nas rozwijać. Astrologia wciąż przypomina nam, że życie to stały ruch. Progres może się dokonać tylko wtedy, gdy idziemy dalej, nie poddajemy się i wciąż próbujemy. To ćwiartka, w której dużo się dzieje. Ważne, by mieć świadomość, że to czas próby i wyzwań.

IV ćwiartka astrologiczna –   Czwarta ćwiartka to prawdziwa wisienka na astrologicznym torcie. To czas zbierania owoców. Przez ostatnie trzy ćwiartki sialiśmy nasiona, a w tym czasie możemy cieszyć się efektami. Im lepsze ziarna zasialiśmy, tym będziemy się mogli cieszyć bardziej dorodnymi i smacznymi owocami.

Ten okres to najbardziej pozytywna ćwiartka, w której osiągamy swoje szczyty w różnych dziedzinach. Awansujemy, zdobywamy lepszą pracę, rozwijamy nowe, dochodowe projekty. Zauważamy obfitość w dziedzinie finansowej. Wszyscy chcą z nami współpracować. Nasze relacje układają się pomyślnie. Czujemy się spełnieni i szczęśliwi. W czwartej ćwiartce odnosimy swoje szczyty. Oczywiście każdy z nas będzie miała szczyty na miarę swoich możliwości i tego, co wypracował sobie wcześniej.  To bardzo przyjemny okres, w którym wszystko płynie lekko i przyjemnie.

ASTROLOGIA JAKO NARZĘDZIE DO POSZERZENIA ŚWIADOMOŚCI

Jak widzicie na podstawie opisanych przeze mnie ćwiartek astrologicznych, na wszystko jest odpowiednie miejsce. Dlatego nie warto na siłę naciskać na pewne rzeczy. Wszystko przyjdzie do nas w odpowiednim momencie, gdy będziemy na to gotowi.  Świadomość tego, w jakim okresie astrologicznym obecnie się znajdujemy daje nam duży spokój i zrozumienie. Rozumiemy ten proces i nie staramy się niczego forsować na siłę.  

Te cztery ćwiartki są niczym cztery pory roku. Wiemy, że po mroźnej i ciężkiej zimie przyjdzie wiosna, a później lato. To odwieczny cykl, który wciąż się powtarza. Odrodzenie i umieranie. Nasze życie jest bardzo podobne. Astrologia pięknie nam to pokazuje, na podstawie cykli Saturna. Odwieczny krąg  życia i śmierci. Podlegamy prawom natury i prawom kosmosu, bo jesteśmy dziećmi Wszechświata. Jednak warto pamiętać, że to, jak to przeżyjemy zależy wyłącznie od nas, bo jesteśmy pięknymi i potężnymi istotami.

Jeśli jesteś ciekawa, w jakim okresie astrologicznym obecnie się znajdujesz, możesz u mnie zamówić swój indywidualny horoskop.  Z takiego kosmogramu dowiesz się też, jakie będą dla Ciebie najbliższe lata, zobaczysz swoje potencjały. Będziesz mogła lepiej zrozumieć siebie i swoje relacje damsko – męskie, poznasz też przeznaczenie swojej duszy.

Czujecie intuicyjnie, w której ćwiartce astrologicznej obecnie się znajdujecie?

Skomentuj Wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 Komentarze
  • puch ze słów
    3 marca, 2021

    Nie słyszałam o ćwiartkach… znowu czegoś się dowiedziałam 🙂 Podoba mi się porównanie 4 ćwiartkek do 4 por roku…

  • Magdalena
    3 marca, 2021

    Asiu, to jest cudowne, że każdego dnia możemy się dowiedzieć czegoś nowego.:) Ja jestem w trakcie czytania kosmicznej książki, w której co chwila odkrywam coś niesamowitego. Myślę, że napiszę o niej na blogu, bo chciałabym, by jak najwięcej osób dowiedziało się o tym, co jest tam zawarte. Pozdrawiam ciepło:)

Previous
Poczucie oddzielenia to iluzja
Na jakim etapie życia jesteś?