Co się dzieje, gdy narzekasz na swojego partnera?

Dodany przez Posted on 2 komentarze

Wielu osóbom narzekanie na partnera wydaje się niewinne. Można się komuś pożalić i chociaż przez chwilę poczuć się zrozumianym. Czy rzeczywiście narzekanie na swojego wybranka jest takie niewinne?  Niestety nie. Pozwólcie, że podkreślę, iż ten ten niechlubny nawyk prowadzi do bardzo zgubnych konsekwencji. Zaryzykowałabym nawet tezę, że jest jedną z przyczyn, która doprowadza do rozpadu związku.

TO NA CZYM SKUPIASZ UWAGĘ, ROŚNIE!

No dobrze, zatem skupmy się teraz na konsekwencjach ciągłego narzekania. Jeżeli nieustająco skupiamy uwagę na negatywnych cechach naszego partnera wówczas z każdym dniem będą się one nasilać. W naszych oczach ukochana osoba będzie miała ich coraz więcej a jej zachowanie będzie nas coraz bardziej irytować. Po prostu, to na czym skupiamy uwagę, rośnie!

Można to zaobserować na przykładzie szczekającego psa. Wystarczy, że zwrócimy na to swoją uwagę, zacznie nas to denerwować i nagle wydaje się nam, że ten pies szczeka coraz głośniej i głośniej. Co takiego się stało? Daliśmy temu zjawisku swoją uwagę w związku z tym, stało się bardziej widoczne. Ta zasada działa absolutnie we wszystkich dziedzinach naszego życia. Dlatego naprawdę lepiej sobie darować narzekanie na partnera, bo prawdopodobnie osiągniemy przeciwny rezultat od zamierzonego.

KREUJESZ NEGATYWNY OBRAZ PARTNERA

Gdy narzekamy na drugą osobę automatycznie tworzymy jej negatywny obraz. Nawet jeśli żalimy się tylko rodzinie czy przyjaciółce ziarno negatywizmu zostało zasiane. Wówczas w oczach najbliższych nasz partner będzie stale tracił na wartości.

To, w co wierzymy staje się prawdą. W związku z tym rodzina będzie postrzegała naszego wybranka przez pryzmat tych złych nawyków  i negatywnych cech. I oczywiście Wszechświat na potwierdzenie tej tezy pokaże, że faktycznie ta osoba jest taka, jak myślimy, że jest.

ZASTANÓW SIĘ, DLACZEGO DANA RZECZ CI PRZESZKADZA

Zanim najdzie Cię chęć, bo ponarzekać na swoją drugą połówkę, zastanów się dokładnie, dlaczego to konkretne cechy wytrącają Cię z równowagi. Dlaczego poszczególne zachowania budzą w Tobie negatywne odczucia. To Ty odpowiadasz za swoje emocje. W związku z tym, możesz być pewna, że również tylko Ty możesz je zmienić.

Nasz partner pokazuje nam to, czego często nie chcemy widzieć. Na podstawie jego zachowania dokładnie widzimy te cechy i zachowania, które wyparłyśmy ze swojej świadomości, bo się nam nie podobały i nie pasowały do wizerunku osoby, którą sobie stworzyłyśmy. Jednak to nie znaczy, że już nie mamy tych cech. Mamy, tylko głęboko zakopane i jeśli będziemy się tego wypierać i sobie tego nie uświadomimy masz partner będzie nam o tym systematycznie przypominała swoim zachowaniem.

Jeśli zainteresował Cię ten wątek, zapraszam do przeczytania mojego artykułu na ten temat http://mojblogostan.pl/twoj-partner-jest-twoim-zwierciadlem/

Jak widzisz, narzekanie przynosi dużo więcej szkód niż pożytku. Przede wszystkim nie rozwiązuje Twojego problemu, bo rozwiązanie, jak to z reguły bywa, jest w Tobie i polega po prostu na zaakceptowaniu w pełni tego, co wyparłaś i zepchnęłaś głęboko do swojej podświadomości. Gdy to uczynisz, Twója druga połowa automatycznie przestanie Cię drażnić.

Mam nadzieję, że skutecznie zniechęciłam Was do narzekania na swojego partnera. Jestem ciekawa, jaka jest Wasza opinia na ten temat. Dajcie koniecznie znać w komentarzach.

Skomentuj Wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 Komentarze
  • Zgadzam się w kwestii narzekania. Im więcej i intensywniej marudzimy tym nabiera to większej mocy. Przyciągamy to o czym myślimy.

    • Magda
      3 marca, 2020

      Judyta, cieszę się, że podzielasz moją opinię. Miejmy nadzieję, że coraz więcej osób zaobserwuję tę prawidłowość i wybierze zamiast narzekania koncentację na tym, co daje radość i wdzięczność. Pozdrawiam ciepło:)

Previous
Jak używać energii seksualnej do wyższych celów?
Co się dzieje, gdy narzekasz na swojego partnera?