Co się dzieje, gdy obrażasz się na partnera?

Dodany przez Posted on 0 Komentarzy

Masz czasem ochotę obrazić się na swojego partnera? Jeśli Twoja odpowiedź jest twierdząca, to zapraszam Cię do przeczytania tego wpisu, w którym postaram się wyjaśnić, dlaczego nie jest to najlepszy pomysł.

CHOWANIE EMOCJI

Gdy obrażasz się na swojego partnera i przestajesz się do niego odzywać wówczas zamrażasz swoje emocje. Następuje zablokowany przepływ energetyczny.

Czujesz się urażona,niezrozumiana i tym samym stawiasz się w roli ofiary. Tej, która została skrzywdzona. To powoduje, że utrwalasz w sobie taki obraz swojej osoby w danej relacji. Im częściej obrażasz się na partnera, tym to poczucie będzie w Tobie rosło.

ODCINANIE SIĘ OD MOCY

Z pozoru obrażanie się może wydawać się niewinne. Po prostu na jakiś czas przestajesz odzywać się do swojego partnera. Może nawet myślisz, że taka przerwa może dobrze zrobić danej relacji. Niestety jest odwrotnie!

Obrażanie się to zamykanie się na ukochaną osobę. Gdy to robisz, zostaje zamknięty między Wami przepływ energetyczny. Być może słyszałaś, że mężczyzna czerpie energię od kobiety a z kolei kobieta z ziemi. Jeśli jesteś obrażona na partnera, pozbawiasz go zasilania. Ty także zamykasz się wówczas na męską siłę.

UCIEKANIE OD PROBLEMU

Gdy obrażasz się na swoją połówkę, nic nie zyskujesz. Nie rozwiązujesz przez to swojego problemu,nie poprawiasz Waszej relacji. Stawiasz się tylko w roli ofiary i pogłębiasz swój stan alienacji i niezrozumienia.

MALUTKA DZIEWCZYNKA

Od dłuższego czasu staram się nie stosować tej niechlubnej praktyki w swojej relacji. Nigdy nie potrafiłam obrażać się na swojego partnera dłużej niż dziesięć minut. Jednak gdy kiedyś zdarzyło mi się obrazić, czułam się z tym bardzo niekomfortowo. Czułam się wtedy jak trzyletnia dziewczynka, która nie dostała lizaka i płacze.

WYBIERZ POZIOM SERCA

Co zatem robić, w sytuacji, gdy korci Cię, by się obrazić? Zatrzymaj się, zacznij świadomie oddychać i zastanów się, co jest przyczyną tego, że czujesz się niezrozumiana? Co Cię uraziło? Dlaczego ta sytuacja lub rzecz spowodowała Twoje negatywne odczucia?

Zauważ jakiego obszaru dotyczy ta kwestia. Często w relacjach problemy dotyczą konkretnych obszarów. Ludzie wciąż spierają się o te same rzeczy. Gdy pojawia się iskra, niepotrzebnie się zapalają i przerabiają ten sam temat kolejny raz.

Nasze ego czuje się urażone i wydaje się nam, że jedyne rozwiązanie to kłótnia lub właśnie odcięcie się, czyli obrażenie na drugą osobę. Tymczasem wszystkie rozmowy w związku powinny być przeprowadzane z poziomu serca.

Jeśli dana rzecz spowodowała w Tobie negatywne emocje, powiedz o tym partnerowi. Bez obwiniania, krytykowania. Po prostu daj znać drugiej osobie, jak się czujesz i zastanów się, skąd pojawiły się te emocje. Czy na pewno są Twoje? Może Twoja mama w podobny sposób rozmawiała z Twoim tatą? Czy może jesteś zmęczona i masz za mało czasu dla siebie? Powodów może być mnóstwo. Warto do nich dotrzeć.

Jestem ciekawa, czy zdarza się Wam obrazić na partnera i jak długo trwa ten stan. A może już ten temat macie za sobą ? Dajcie znać w komentarzach.

Skomentuj Wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj jako pierwszy komentarz do tego wpisu.

Previous
Czy jesteś gotowa na Nową Ziemię?
Co się dzieje, gdy obrażasz się na partnera?