Kim jesteś w relacji? Królową czy żebrakiem?

Dodany przez Posted on 4 komentarze

Każda z nas chciałaby być królową. Niestety rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Zaobserwowałam, że większość osób w swoich związkach reprezentuje typ żebraczy. Wiem, nie brzmi to zbyt optymistycznie, ale niebawem wyjaśnię, czym dokładnie charakteryzuje się ta postawa.

JAK ZACHOWUJE SIĘ KRÓLOWA?

Królowa kocha siebie, uwielbia spędzać czas w swoim towarzystwie. Czuje się tak bardzo wypełniona swoją wewnętrzną mocą, że w naturalny sposób przychodzi jej, by dzielić się tą mocą ze swoim partnerem. Brzmi pięknie prawda?

A jak to się przekłada na nasze codzienne życie w relacji damsko-męskiej? Otóż taka królowa nie będzie czekać, aż jej partner powie coś miłego albo ją przytuli. Sama będzie miała potrzebę, by obdarowywać go pocałunkami czy miłymi słowami. Królowa ma świadomość swoich atutów, jest boginią, ale to nie oznacza, że źle traktuje swego partnera. Wręcz przeciwnie! Partner jest dla niej królem. Są równi i tak samo wspaniali!

Królowa nie czeka aż jej partner się domyśli, nie denerwuje się za to, że on nie zgadł, jakie były jej oczekiwania. Królowa spokojnie i rzeczowo powie o swoich potrzebach. Królowa uwielbia się rozpieszczać i dbać o swoje życie zarówno duchowe jak i cielesne. Wie też, że jej towarzysz potrzebuje tak samo jak ona przestrzeni, by mógł się napełnić swoją męską energią.

Osoba reprezentująca ten typ nigdy nie będzie zazdrosna o swego partnera, bo dobrze wie, że to w końcu ona jest jego jedyną wybranką.

No dobrze, wiecie już jak zachowuje się cudowna królowa w związku. Pora zatem przejść do charakterystyki żebraka.

ŻEBRAK W RELACJI DAMSKO-MĘSKIEJ

Żebrak czuje się, rzecz jasna, biedny. W związku z tym ma poczucie, że nic nie ma i tym samym niewiele może zaoferować drugiej osobie.

Ktoś kto reprezentuje taką postawę w związku stale czeka na potwierdzenie swojej atrakcyjności w oczach drugiej osoby. Jedna krytyczna uwaga jest w stanie taką osobę przygnębić i drastycznie zmniejszyć jej poczucie własnej wartości. Stale jest zazdrosny o swoją drugą połowę i najchętniej wciąż by ją kontrolował.

Brzmi to wszystko dość mocno i zapewne niewiele osób będzie się chciało przyznać, że utożsamia typ żebraka w związku. Jednak zauważyłam, że wiele kobiet zamiast zakończyć często bezzasadny spór i po prostu przytulić się do partnera, woli czekać, aż to ta druga strona coś zrobi.

TWÓJ PARTNER NIE WYPEŁNI PUSTKI

Nie da się ukryć, że my kobiety mamy naturalną łatwość do popadania w rozmaite nastroje i tym samym mamy też łatwość do obrażania się. Jednak czym tak naprawdę jest taka postawa? Moim zdaniem wyrasta z takiego poczucia braku. Czegoś nam brakuje, chcemy by to partner do nas przyszedł, przytulił i pocałował. Chcemy by wypełnił tą pustkę. Tylko nasz mężczyzna nie zawsze wie, jak to zrobić. Powiem więcej, on często nawet nie wie, że właśnie tego oczekujemy.

Najgorszy scenariusz to taki, gdy żebrak trafi na drugiego żebraka. Taki związek będzie miał do odbycia ciężką podróż. Jednak im wcześniej uświadomimy sobie swoje wzorce postępowania i czym prędzej zaczniemy być uważni, tym szybciej nasza relacja będzie się pięknie rozwijać.

Ciewawa jestem, kim Wy jesteście w Waszych relacjach, mam nadzieje, że jesteście na drodze do tego, by być królową:)

Skomentuj Wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 Komentarze
 • puch ze słów
  27 czerwca, 2020

  Partner nigdy nie wypełni pustki, może pomóc ale nie uleczy. Dobrze jest ze sobą samym czuć się dobrze by móc dobrze czuć się z drugim człowiekiem… 🙂

  • Magdalena
   28 czerwca, 2020

   Puch ze słów, też tak to czuję:) Dzięki za komentarz, uściski:)

 • Terrybourb
  21 września, 2020

  Very interesting to read you
  Good luck to you

  • Magda
   21 września, 2020

   Terrybourb, thank you, best regards:)

Previous
Magiczne rytuały z dzieciństwa
Kim jesteś w relacji? Królową czy żebrakiem?