Czym jest czas dla siebie?

Dodany przez Posted on 4 komentarze

Czy zastanawiałaś się kiedyś, czym tak naprawdę jest czas dla siebie? Czy faktycznie w dzisiejszych czasach jest on tylko dla nas? Czy to, jak go spędzamy spełnia swoją rolę?

Czas dla siebie powinien nas wzmacniać, karmić, dawać chwilę refleksji, wytchnienia, pobudzać naszą kreatywność, dodawać nam otuchy i wiary na przyszłość.

Zastanów się teraz, czy Twój czas dla Ciebie daje Ci podobne odczucia? Jeśli nie, to znak, by jeszcze raz zastanowić się, czym jest prawdziwy czas tylko dla siebie.

SOCIAL MEDIA, INTERNET

Obecnie to internet i social media stały się najbardziej popularnymi narzędziami po które sięgamy w swoim wolnym czasie. Dostęp do wirtualnego świata jest niezwykle wygodny i ma mnóstwo zalet jednak warto zaznaczyć, że przeglądanie portali społecznościowych nie ma nic wspólnego z prawdziwym czasem dla siebie.

Podczas tej czynności zasilamy te osoby, które obserwujemy oraz twórców tych portali. Dzięki temu, że dajemu im swoją cenną uwagę, ich pozycja rośnie. Tymczasem my tak naprawdę tracimy swoją energię życiową.

Jeśli tylko konsumujemy treści innych osób, to wciąż zasilamy tylko te osoby, a sami zaczynamy czuć się coraz gorzej.

Podświadomie czujemy, że marnujemy swoją życiową siłę, mamy wrażenie, że tracimy swój czas, a życie nam ucieka. Przede wszystkim jednak nie robimy tak naprawdę nic dla siebie.

Wydaje się nam, że czas spędzony z komórką to nasz czas wytchnienia, czas tylko dla siebie. jednak prawda jest taka, że nie korzysta na tym ani nasze ciało ani nasza dusza.  

SERIALE, TELEWIZJA

Kolejnym niekwestionowanym złodziejem naszego czasu i energii są seriale. W obecnych czasach pewien znany kanał specjalizuje się w robieniu seriali, które mają niezwykłą moc wciągania. Z czasem stają się uzależniające, podobnie jak najbardziej szkodliwe używki.

W pewnym momencie ludzie zaczynają utożsamiać czas dla siebie z ulubionym serialem i z paczką chipsów. Tylko tak się składa, że dwie godziny mjają, a my wcale nie czujemy się zasileni, pobudzeni, a nasze ciało nie czuje się lepiej.

Ludzie oglądają programy typu talent show, gdzie tracą swoją cenną energię na zachwycanie się umiejętnościami innych osób zamiast w tym czasie rozwijać swoje dary, szlifować swoje talenty. Tymczasem życie płynie, a tego typu programów wciąż przybywa.

Bardzo często słyszę, że ktoś nie ma czasu na robienie różnych rzeczy dla siebie, ale z reguły czas zawsze się znajduje na oglądanie wiadomości, seriali czy przeglądanie komórki.

PRAWDZIWY CZAS DLA SIEBIE

Jak zatem sprawdzić, że to, czym się zajmujesz jest autentycznym czasem dla siebie? Bardzo prosto. Wystarczy, że zwrócisz uwagę na swoje samopoczucie i Twój poziom energii i chęci do życia. 

Najpiękniejszy czas dla siebie, to czas, w którym spotykasz się ze sobą. Dla mnie takim świętym spotkaniem jest codzienna, poranna medytacja, podczas której czuje prawdziwy błogostan. Podczas tych spotkań mam okazję, by spojrzeć na wszystko z szerszej perspektywy, z lotu ptaka.

Wszystkie sprawy przestają mieć jakiekolwiek znaczenie, jedynie je obserwuje i obserwuje swój wewnętrzny rytm. Jest to przepiękne doznanie. Przychodzą do mnie różne pomysły, wizje. Później czuje się spokojna, napełniona i zainspirowana.

Dla każdej z nas czas dla siebie będzie oznaczał coś innego. Być może zakochasz się w leśnych spacerach, a może odnajdziesz siebie w tańcu lub bieganiu? 

Jeśli jesteś artystyczną duszą, możesz odnaleźć swój prawdziwy czas dla siebie podczas malowania, tworzenia kolaży, zdjęć, układania bukietów czy tworzenia biżuterii. 

Kolejne cudowne narzędzia do jakościowego spędzania czasu ze sobą to intuicyjne pisanie w dzienniku, zabieranie się na randki, przyglądanie się naturze lub ludziom, zwiedzanie nowych miast, bywanie w inspirujących miejscach. 

Samo przebywanie w nowych miejscach potrafi działać niezwykle inspirująco i pobudzająco.

Jeśli nic z tej listy nie wywołuje Twojego entuzjazmu, to znak, że Twoja dusza chce byś przygotowała dla niej coś naprawdę wyjątkowego. Zachęcam Cię, byś stworzyła swoje unikalne rytuały, które będą zasilać, zarówno Twoją duszę, jak i ciało.

Pomyśl, co sprawi Ci prawdziwą przyjemność , co pozwoli Ci na rozwijanie swoich pasji? Z z czego będziesz dumna? Prawdziwy czas dla siebie to czas, po którym możemy z ręku na sercu stwierdzić, że było warto. To czas, który jest jak najcenniejszy prezent.  Gdy czas, który sobie dajesz nie jest najwyższej jakości, automatycznie obniżasz swoją wartość.

Jesteś boską istotą, Twoja dusza pragnie piękna i rozwoju. Zacznij eksperymentować z prawdziwym czasem dla siebie. Testuj, sprawdzaj i wybieraj z obfitego bufetu życia tylko to, co da Ci radość i spełnienie. 

Skomentuj Wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 Komentarze
 • Aneta
  16 sierpnia, 2022

  Dziękuję za ten wpis, niedawno odkryłam, że nie za bardzo umiem odpoczywać… bardzo inspirująca i potrzebna treść. Namaste! 🙂

  • Magda
   29 sierpnia, 2022

   Hej Aneta, dziękuję, cieszę się, że wpis był dla Ciebie wartościowy:) Dobrze, że sobie to uświadomiłaś, to pierwszy krok do zmiany:) Relaksowanie się to jeden z najważniejszych elementów wzmacniających naszą żeńską energię, warto o to dbać. Trzymam kciuki i pozdrawiam ciepło:)

 • Natalia
  20 września, 2022

  Sama zastanawiam się jak wyjść z pracoholizmu
  kocham swoją prace i bardzo się w niej realizuje, ale zżera mi ona większość czasu.
  od miesięcy pracuje od 8-9 do 18, robię sobie przerwę na spacer i siadam do laptopa jeszcze wieczorami. zawsze mam coś do zrobienia on top i chyba zaczęłam traktować prace jak hobby, ale czasami aż mi wstyd ze wysyłam wiadomości o 19 w piątek, albo o 23 w poniedziałek…
  chciałabym coś z tym zrobić, bo ten tryb jest super-niezdrowy ale nie potrafię sobie tego ułożyć w głowie i powaznie – nie wyobrażam sobie zamknąć komputera po 8 godzinach…

  • Magda
   10 października, 2022

   Hej Natalka, cudownie, że kochasz swoją pracę, z pewnością dzięki temu masz taki zapał, by ją wykonywać. Warto jednak kilka razy w ciągu dnia się zatrzymać , zamknąć oczy i zapytać siebie, jak się czuje moje ciało? Czego potrzebuje? Może krótkiej medytacji, zmiany miejsca, rozciągnięcia. Dobrze też robić sobie przerwy od komputera i kilka razy w ciągu dnia kierować wzrok w jakieś inne miejsce niż laptop:) Pozdrawiam Cię ciepło:)

Previous
Rytuały na nów Księżyca
Czym jest czas dla siebie?