Jak rozwiązać spór w relacji?

Dodany przez Posted on 2 komentarze

Jest jeden sposób, który pozwoli Ci rozwiązać każdy spór. Jest on tak prosty, a zarazem tak trudny, bo wymaga zmiany perspektywy i odrzucenia swego ego.

WYŻSZY POZIOM ŚWIADOMOŚCI

Nie uda Ci się rozwiązać konfliktu, jeśli będziesz na tym samym poziomie energetycznym i wibracyjnym co Twój zdenerwowany rozmówca. Gdy ma miejsce kłótnia, nieporozumienie czy inna przykra sytuacja, ludzie bardzo często zapominają o przestrzeni serca. Automatycznie włącza się program walki i obrony swojego ego. Chcemy udowodnić, że to właśnie my mamy racje. Nawet jeśli się to nam uda, czy to coś zmienia? Czy czujemy się lepiej?

Z reguły jest odwrotnie. Czujemy się niekomfortowo, źle. Złość, gniew, żal, ocenianie się to nie są emocje, które są dla nas naturalne. Tylko stan czystej, bezwarunkowej miłości jest tym, czego cały czas szukamy. To nasz prawdziwy dom.

Dlatego podczas wymiany zdań z partnerem, zatrzymaj się, weź kilka głębokich oddechów i postaraj się spojrzeć na tę sprawę z zupełnie innej perspekty. Bez oceniania, obrażania, bez podnoszenia głosu. Spokojnie, ale rzeczowo.

TWOJA INTENCJA CI POMOŻE

Nawet jeśli w danej sytuacji z partnerem, nie wiesz, jak rozwiązać dany problem. Postaraj się to puścić. Daj sobie przyzwolenie na to, by rozwiązanie samo przyszło do Ciebie we właściwym momencie. Wyślij intencję, że pragniesz, by dana sprawa zakończyła się pomyślnie dla obu stron i zobacz, co się będzie działo. Wszechświat zawsze dostarcza nam podpowiedzi. Nie zawsze umiemy je dostrzec. Im bardziej będziesz ćwiczyła swoją uważność, tym szybciej zaczniesz dostrzegać sygnały i wskazówki dotyczące Twojej sprawy.

PRZESTRZEŃ SERCA

Dlatego nigdy nie warto schodzić na poziom swojego zdenerwowanego rozmówcy. Już sam fakt, że ktoś jest zestresowany sprawia , że jego wibracje są zaniżone. W związku z tym trudniej mu połączyć się ze swoją przestrzenią serca. W takiej sytuacji Ty staraj się za wszelką cenę pozostać na w polu wysokich wibracji. Na początku jest to bardzo trudne, ale z czasem będzie Ci to przychodziło z coraz większą łatwością.

WSPÓLNA MEDYTACJA

Jeśli Twój partner jest otwarty na medytację, podczas trudnej sytuacji, możesz mu zaproponować wspólną medytację. Dzięki temu Wasza energia ulegnie zmianie, uspokoicie emocje i będziecie mogli spojrzeć na sprawę zupełnie inaczej.

By efekt był jeszcze lepszy, usiądźcie naprzeciwko siebie, weźcie się za ręce, zamknijcie oczy i zacznijcie wspólnie oddychać. Po 5 – 10 minutach, może się okazać, że słowa już nie są potrzebne. To, co jeszcze przed chwilą wydawało Wam się ważne, straci na wartości. Na koniec przytul mocno partnera i podziękuj mu za to, że jest obok Ciebie.

Być może niektórym z Was ten sposób wydaje się dziwny i odrealniony. Może sobie pomyślisz: “Jestem zdenerwowana, partner też i mam medytować i się przytulać?”. Tak! Właśnie chodzi o zmianę perspektywy. Z poziomu oceniania, poczucia braku, winy musimy przejść do naszego naturalnego, boskiego stanu, czyli czystej, bezwarunkowej miłości.

Nie zostaliśmy nauczeni takiego sposobu rozwiązywania problemów, a szkoda, bo dzięki tak prostej metodzie jesteśmy w stanie przywrócić w nas harmonię, a nasze, często iluzoryczne, problemy rozmywają się lub tracą na znaczeniu. Jeśli problem jest większego kalibru, dajmy temu intencję z prośbą o podpowiedź, a na pewno się pojawi.

Jak Wam się podoba metoda wspólnej medytacji? A może macie inne, sprawdzone sposoby na rozwiązanie sporu z poziomu serca?

Skomentuj Wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 Komentarze
 • Marta
  14 kwietnia, 2020

  Bardzo mi się podoba 🙂

  • Magda
   14 kwietnia, 2020

   Marta, dziękuję, bardzo się cieszę, pozdrawim cieplutko:)

Previous
Twój dom jest Twoją świątynią
Jak rozwiązać spór w relacji?