Czym są Symbole Sabiańskie?

Dziś zapraszam Was w podróż do świata symboli. Wyjaśnię, czym są Symbole Sabiańskie w astrologii i w jaki sposób mogą nam pomóc w lepszym poznaniu i zrozumieniu siebie.

Symbole Sabiańskie są intuicyjnym i bardzo wnikliwym narzędziem do przeprowadzenia głębszej analizy astrologicznej. Pomagają dotrzeć do ukrytych znaczeń. Pokazują tematy, które mogą zostać pominięte przy tradycyjnej analizie.

Symbole są wieloznaczne. Pobudzają naszą intuicję, działają na podświadomość, skłaniają do refleksji. Symbole Sabiańskie powstały w San Diago w Kalifornii w 1925 roku. Zostały odkryte przez Marca Edmunda Jonesa, znanego amerykańskiego astrologa i olkultysty oraz przez jasnowidzącą Elsie Wheeler.

 SYMBOLE JAKO WYROCZNIA

Symbole Sabiańskie są rodzajem przepowiedni. Określają, na co zwrócić uwagę, czego się wystrzegać. Prognozują często naszą misję. Mówią o tym, jakie jakości będą w naszym obecnym wcieleniu najważniejsze. Jednak klucze do ich interpretacji mogą być różne. Na tym właśnie polega ich wyjątkowość, że mogą być różnie interpretowane. Każdemu z nas dany symbol może mówić coś innego. 

SYMBOLE SABIAŃSKIE NIE TYLKO DLA ASTROLOGÓW

Wyjątkowość symboli polega na ich uniwersalności. Mogą być interpretowane przez wszystkich. Nie musisz posiadać wiedzy astrologicznej, by domyślić się znaczenia danego symbolu. Wystarczy Twoja intuicja. 

Symbole są stosowane do charakterystyki poszczególnych osób. Mogą być również stosowane jako wyrocznia na rozmaite pytania. 

PRZYKŁADY POŁOŻENIA SYMBOLI SABIAŃSKICH

Lynda Hill w swojej książce “ Symbole Sabiańskie” podaje bardzo ciekawe przykłady Symboli Sabiańskich znanych osób oraz pokazuje, jaki symbol był obecny podczas znaczących wydarzeń.

 • Podczas ataku na Word Trade Center Mars był w 2 stopniu Koziorożca i brzmiał:

          TRZY WITRAŻE W KATEDRZE, JEDNO JEST ZNISZCZONE PRZEZ ZBOMBARDOWANIE

 • Słońce księżnej Diany w 10 stopniu Raka:

           WIELKI DIAMENT W POCZĄTKOWYCH STADIACH PROCESU SZLIFOWANIA

 • Ascendent dziecka narodzonego z pępowiną wokół szyi w 1 stopniu Lwa: 

          POD WPŁYWEM NAPIĘCIA EMOCJONALNEGO, KREW UDERZA MĘŻCZYŹNIE DO GŁOWY

 •  Położenie Chirona w horoskopie odkrycia tej planetoidy w 4 stopniu Byka:

           GARNIEC ZŁOTA NA KOŃCU TĘCZY. Chiron jest opisywany przez niektórych jako “ tęczowy pomost”.

JAK CZYTAĆ SYMBOLE SABIAŃSKIE?

W astrologii każdy znak zodiaku ma 30 stopni. Jeśli chcesz sprawdzić swój słoneczny Symbol Sabiański, musisz wiedzieć, w którym stopniu było Twoje słońce w momencie urodzenia. Przykładowo, gdy masz Słońce w Byku powyżej 5 stopnia, to musisz zaokrąglić symbol do 6 stopnia. Wynika to stąd, że zodiak zaczyna się od stopnia 00.00, a Symbole Sabiańskie zaczynają się od 1 stopnia.

SYMBOL TO NARZĘDZIE, A ODPOWIEDŹ JEST W TOBIE

Symbole Sabiańskie są wspaniałym narzędziem do głębszego zrozumienia siebie. Jednak najważniejsze jest to, jakie wzbudza w Tobie emocje i jak Ty go interpretujesz. Symbol jest jedynie narzędziem, które daje nam szerokie pole do analizy. Z drugiej strony jest zaskakujący wnikliwy.

Symbole Sabiańskie mogą Ci pomóc nie tylko w poznaniu siebie, ale również w pracy nad swoją podświadomością i intuicją.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, zapraszam Cię do przeczytania wspomnianej przeze mnie książki Lindy Hill, gdzie są opisane wszystkie Symbole Sabiańskie.

 

Skomentuj Wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 Komentarze
 • Karolina
  25 marca, 2021

  Moja data urodzenia to 28.12.1989 23:20

  • Magda
   2 kwietnia, 2021

   Karolinko, sprawdzę dziś Twój Symbol Sabiański i napiszę do Ciebie meila:) Pozdrawiam ciepło:)

 • puch ze słów
  30 marca, 2021

  Brzmi bardzo ciekawie i intrygująco… Nigdy o tym nie słyszałam… Świąt i my to coś więcej niż myślimy… 😉

  • Magdalena
   30 marca, 2021

   Asiu, to prawda, temat jest bardzo intrygujący. Ostatnio sprawdziłam dużo Symboli Sabiańskich i było to niezwykle fascynujące. Pozdrawiam cieplutko.

Previous
Zmień 27 rzeczy w swoim domu i zobacz, co się stanie!
Czym są Symbole Sabiańskie?