Jak działa Jowisz w horoskopie osobistym?

Dziś postaram się Wam przybliżyć działanie mojej ulubionej planety. Jowisz swoje dobre imię zawdzięcza temu, że symbolizuje szczęście, powodzenie i obfitość. Oprócz dobrobytu i popularności, może dawać też rozrzutność, nienasycenie i niepohamowany apetyt na przyjemności życia.

To, jak będzie działać zależy między innymi od tego, jakie tworzy aspekty z innymi planetami w horoskopie osobistym. Poniżej podaje Wam przykładowe działanie najbardziej znaczących, harmonijnych aspektów.

Jowisz w koniunkcji ze Słońcem –  Osoby, które mają taki układ w swoim kosmogramie są często  postrzegane przez innych jako Ci, którym się powodzi w wielu sferach życia. Co ciekawe, właściciel takiego aspektu może wcale tego nie zauważać. Jowisz połączony ze Słońcem daje powodzenie w życiu. Często wiąże się z dobrymi zarobkami.

Taki układ w horoskopie kobiety zwiastuje też szczęście do mężczyzn. Właścicielka tej koniunkcji przyciąga mężczyzn, którzy się starają i dużo dają z siebie. Ma też często silną relację z ojcem. Takie osoby są towarzyskie, lubią podróżować i poznawać nowych ludzi. Są hojne i życzliwe.

Jowisz w koniunkcji z Księżycem –  O ile Słońce odnosi się bardziej do tego, co widoczne na zewnątrz, Księżyc wskazuje na to, co ukryte. Księżyc to nasza pierwotna natura, nasz wewnętrzny świat. Posiadacz takiej koniunkcji jest optymistą, zawsze wierzy, że poradzi sobie w każdej sytuacji. To ktoś, kto jest naturalnie pogodny i uśmiechnięty. Ktoś , kto potrafi być szczęśliwy w każdych warunkach.  Jest serdeczny i ma dobre serce.

Księżyc symbolizuje też w astrologii matkę oraz inne kobiety, dlatego Księżyc w koniunkcji z Jowiszem wskazuje na szczęśliwą relację z mamą i innymi kobietami. Takie połączenie daje też zamiłowanie do duchowości, zdrowego stylu życia, wegetarianizmu.  

Jowisz w koniunkcji z Wenus –  Piękny układ, który przynosi powodzenie finansowe oraz zainteresowanie płci przeciwnej. Przy takim aspekcie warto próbować swoich sił na loteriach lub brać udział w grach losowych. Takie osoby mają w sobie niebywały wdzięk i urok osobisty. Są popularne i lubiane przez innych. Mają szczęście do spadków, dodatkowych dochodów, potrafią łatwo pomnażać swój majątek.

Jowisz w koniunkcji z Merkurym –  Taka koniunkcja daje szerokie horyzonty myślowe i błyskotliwość.  Właściciele takiego aspektu to optymiści, którzy kochają poznawać nowe rzeczy i przyswajać wiedzę. Uwielbiają podróże, odkrywanie nowych miejsc. Są inteligentni i brylują w towarzystwie. Mają naturalną zdolność do opowiadania dowcipów i sprawiania, by inni czuli się lepiej. Są tolerancyjni i otwarci.

Jowisz w koniunkcji z Marsem –  Ten układ daje niesamowitą energię do działania. Właściciel takiej koniunkcji jest wewnętrznie zmotywowany i gotowy do akcji. Jego aktywności kończą się sukcesem. Taki układ daje też pewność siebie, zamiłowanie do przygód i ryzyka.

Jowisz na Ascendencie –  To urodzeni szczęściarze. Życie ich kocha i stale im sprzyja. Są lubiani już od najmłodszych lat, przyciągają do siebie innych, budzą zaufanie i życzliwość. Zawsze spadają na cztery łapy.  Otrzymują to, o czym myślą. Życie tak się układa, by im sprzyjać.

Jowisz na Descendencie –  Posiadacze tej koniunkcji są atrakcyjni i przyciągają innych niczym magnes. Zawsze są otoczeni mnóstwem osób. Jowisz na Osi Descendent symbolizuje też szczęśliwe małżeństwo lub związek.

Jowisz na Osi Medium Celi –  Ten układ daje powodzenie w sferze zawodowej. Właściciel tej koniunkcji czuję ogromną radość i zadowolenie ze swojej pracy. Ma szczęście do interesów, łatwo nawiązuje biznesowe kontakty, jest towarzyski i aktywny.  Może osiągnąć wysoką pozycję społeczną .

Jowisz na Osi Imum Celi –  Ta oś odpowiada za nasze pochodzenie, mówi o naszym domu rodzinnym.  Jowisz w tym miejscu symbolizuje szczęśliwe dzieciństwo lub wskazuje, że powodzenie i dobrobyt będzie się wiązało z domem, przodkami lub naszymi korzeniami.

Oczywiście to tylko taka podstawowa ściągawka dla Was, aby móc określić dokładniejsze działanie Jowisza musimy też brać pod uwagę znak i dom w którym się znajduje oraz pozostały aspekty w horoskopie osobistym.Mam nadzieję, że wpis był dla Was inspirujący. 

Ciekawa jestem, czy czujecie działanie Jowisza w swoim horoskopie. Czujecie się szczęściarzami:)?

 

Skomentuj Wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj jako pierwszy komentarz do tego wpisu.

Previous
Na czym polega analiza horoskopu osobistego?
Jak działa Jowisz w horoskopie osobistym?