Poczucie oddzielenia to iluzja

Dodany przez Posted on 2 komentarze

Czy miałaś kiedyś poczucie, że jesteś samotna? Czy czułaś się czasami niezrozumiana przez innych? Czy wydawało Ci się kiedyś, że jesteś drobnym pyłkiem, który nic nie znaczy? Jeśli tak, mam dla Ciebie dobrą wiadomość. To były jedynie iluzje. 

ZAGRANIA UMYSŁU

Nasz umysł jest oparty na dualiźmie. To znaczy, że dla niego istnieje jedynie dobro i zło. Umysł żyje w oddzieleniu od wszystkiego. Umysł postrzega drugiego człowieka jako osobną postać, która nie jest powiązana z nami. Gdy umysł patrzy na Wszechświat widzi, że jest on potężny, a sam wtedy czuje się mały, bezradny i nic nie znaczący. 

W całej erze Ryb mogliśmy zaobserwować dominację umysłu. Jeszcze wciąż możemy oglądać zagrywki umysłu. Umysł wciąż żyje w lęku, stale coś podejrzewa, jest krytyczny, obwinia innych. Żyje w całkowitej iluzji oddzielenia do całego Wszechświata. Wychodzi z założenia, że jestem ja i jesteś Ty, oddzielna istota. Tymczasem wszyscy jesteśmy jednością. Oddzielenie to tylko złudzenie.

TEORIA JEDNORODNEGO POLA

 Czy słyszałaś kiedyś o teorii jednorodnego pola? Zgodnie z tą teorią wszystko pochodzi z jednego źródła.  W związku z tym wszystko jest ze sobą połączone.  Wszystko nieustająco na siebie wpływa. Każda myśl czy intencja, którą generujesz jest energią i nie pozostaje bez echa na rzeczywistość. Twoje myśli i działania mają związek nie tylko na Twoje życie czy życie Twojej rodziny, ale również niosą energetyczne konsekwencje dla całego Wszechświata.

Tak naprawdę ja jestem dokładnie tym samym, czym Ty. Jesteśmy boskimi, świetlistymi istotami i mamy dokładnie to samo źródło. W związku z tym wszystko, co robisz w stosunku do innej osoby, robisz sobie. Jeśli krzywdzisz drugą osobę, krzywdzisz siebie. Umysł nie jest w stanie tego zrozumieć, bo postrzega innego człowieka jako oddzielny byt.

Sama zauważ, jak się czujesz, gdy skierujesz negatywną energię w stosunku do drugiej osoby? Jak się czujesz, gdy kogoś za coś obwiniasz lub gdy kogoś krytykujesz? Czy po takiej sytuacji Twoja energia wzrasta czy maleje? Czy czujesz się szczęśliwa, lekka i radosna? No właśnie, Twoje serce czuje się zamknięte, zranione, bo czuje, że wszyscy jesteśmy jednym i pragniemy jedynie miłości, bo to jest nasze źródło.

 JAK MEDIA PROPAGUJĄ IDEE ODDZIELENIA

Niestety media również bazują na dominacji umysłu i wciąż propagują idee oddzielnia. Wszystkie programy oparte na rywalizacji jeszcze bardziej wzmacniają poczucie, że inni nam zagrażają i musimy ze sobą konkurować i uciekać się do nieuczciwych zagrań. Zauważ, że wszystkie teleturnieje, programy rozrywkowe czy wiadomości lansują podziały i konflikty. Podsycają w ludziach niezdrową ekscytację. 

RYWALIZACJA SPORTOWA

Jednym z takich przykładów są rywalizacje sportowe. Sam sport jest czymś wspaniałym. Czymś, co ma za zadanie służyć naszemu ciału, dotleniać nasze komórki i być miłym sposobem spędzania czasu. Jednak w wypadku konkurencji sportowych sytuacja staje się zupełnie inna. Na pierwszy plan wysuwa się chęć rywalizacji, pojawia się ogromny stres, często wstyd i poczucie porażki. Do tego dochodzą kwestie narodowe.

Zobacz, co się stało. Przy tego typu konkurencjach między narodami doskonale widać idee oddzielenia. Polacy kibicują Polakom, Czesi, Czechom itp. Gdy nie wygra Polak, jesteśmy zawiedzeni. Z jakiego powodu pojawia się to rozczarowanie? To nic innego jak niezadowolony umysł, który żyje w dualiźmie. Zatem Polak musi wygrać, a Niemiec już nie. Takie podejście jeszcze bardziej umacnia pozycję umysłu.

Wszyscy jesteśmy tym samym. W tym życiu jesteś Polką, w poprzednim mogłaś być Rosjanką, a w jeszcze kolejnym może będziesz Amerykanką. Wszelkie konkurencje sportowe między narodami moim zdaniem są pozbawione sensu, wzmacniają jedynie złudną idee oddzielenia i zachęcają ludzi do widzenia świata z poziomu podziałów. 

ERA WODNIKA ZNIESIE ILUZJĘ ODDZIELENIA

Na szczęście wkroczyliśmy już do Ery Wodnika, która przyczyni się do tego, że ludzie będą zmieniać ten sposób patrzenia. Wodnik to znak, który pragnie równości i wolności dla każdego człowieka. Wodnik stawia na pierwszym miejscu dobro wszystkich. Wodnik dzięki wysokiej świadomości, wie, że wszyscy jesteśmy połączeni i każdy z nas jest tak samo wartościowy i piękny. Wodnik to tolerancja i akceptacja każdej odmienności. Wodnik to chęć stworzenia idei, które zmieniają świat na lepsze. Wodnik to zniesienie granic, barier. To rewolucje i najbardziej zuchwałe i niezwykłe czyny.

To tylko wibracja ery Wodnika, ale to my ludzie wprawiamy ją w ruch poprzez swoje myśli, intencje i działania. Dlatego obecnie naszym najważniejszym zadaniem jest rozpuszczanie dominacji i programów umysłu i kierowanie się sercem. Życie w zgodzie ze sobą, z przestrzeni serca to czynniki, które doprowadzą nas do ery Wodnika. Gdy każdy to zrozumie, będziemy żyć w raju. Czego nam wszystkim życzę:)

Skomentuj Wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 Komentarze
 • natalia
  24 lutego, 2021

  Twoj artykuł idealnie (jak zwykle zresztą) wpasowuje sie w moją obecną sytuację. chciałam użyć słowa walczę (ale szybka korekta w głowie mówi żebym użyła słowa mierzę się), mierzę się z tym żeby ograniczać negatywne myśli wypuszczane w świat. i jest to bardzo trudne, szczególnie w sytuacjach napietych w pracy. staram się caly czas mieć świadomość że wszyscy jesteśmy jednym, ale jednocześnie dalej daje się podpuszczać szczególnie w pracy kiedy pojawiają się tematy polityczne i społeczne. tak poza pracą staram sie nie wchodzić w tematy które mają duże szanse na jakiś konflikt przekonań i mogą powodowac myślenie ja-oni. zastanawiam sie czy jest to kwestia do wytrenowania i później jest już latwiej?
  przykład ze sportem który podajesz; całe życie unikalam tematu kibicowania komuś, nawet mistrzostwa piłki nożnej raczej były mi obojetne. kilka lat temu zapałałam miłością do żużla (i to nie rywalizacja jest czynnikiem który mnie najbardziej kręci). no i teraz czuje się w kropce, bo z jednej strony nie chcę z tego rezygnować i nie daje mi to poczucia spadku energii, a z drugiej mam świadomość tego o czym piszesz. i teraz pytanie za 100 punktów, czy to przemawia ego, czy może to jeszcze nie mój czas (bo w jakiś sposob bycie kibicem żużla daje mi poczucie przynależenia gdzieś, poczucia którego w tym życiu nie miałam).
  Zastanawiam się jeszcze nad jedną sprawą, już związaną ze zmiany ery i tego jak to wpływa na ludzi. wiadomym jest że nie każdy jest na tym samym poziomie drogi (jeden jest 3 drugi 6 itd).
  myślisz że zmiana ery może pomóc tym z niższego stopnia przeskoczyć jakoś wyżej? czy może tu nie ma skrótów i jesli ktoś nie doszedł do pewnych rzeczy bo to nie jego czas i miejsce to zmiana ery mu w tym nie pomoże?

  • Magdalena
   26 lutego, 2021

   Hej Natalia:) Dziękuję za Twój długi komentarz:) Cudownie, że masz wysoki poziom świadomości. Każdego dnia się rozwijamy, czegoś uczymy, więc to normalne, że łapiemy się jeszcze na różnych rzeczach. Ja widzę po sobie, że kiedyś chciałam cały świat przekonać do swych racji, na przykład do przestania jedzenia mięsa. Niestety im bardziej naciskałam, tym tworzył się większy opór. Zgodnie z prawami fizyki;) Tak jak napisałaś, każdy jest na swoim poziomie i to jest w porządku. Tak ma być. Teraz już nie wchodzę w drażliwe tematy. Mówię , jakie jest moje stanowisko w danej sprawie i jeśli ktoś ma ochotę, może tego spróbować . Może to też zlekceważyć lub zareagować jeszcze inaczej.
   Myślę, że Era Wodnika i cała obecna sytuacja niejako zmusza każdego z nas do zajrzenia w siebie i zastanowienia się nad własnym życiem. Ziemia wciąż podnosi wibracje, a to wpływa na ludzi. Jednak każdy z nas musi wykonać swoją pracę. Nic samo się nie zrobi. Z całą pewnością energai planet i Ziemi nam to ułatwi. Liczę na to, że z chaosu zrodzi się coś pięknego.:)
   Pozdrawiam Cię cieplutko:)

Previous
Z każdym dniem jesteś bogatsza
Poczucie oddzielenia to iluzja